dnes
Úterý - polojasno
26°C
zítra
Středa - polojasno
29°C
pozítří
Čtvrtek - bourky
28°C
Pražské krimi

Senior zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli

Pohotové jednání předvedli sportovec a strážník pražské městské policie při záchraně seniora se zástavou srdce. Ten zkolaboval u retenční nádrže v Modřanské rokli.

V neděli dopoledne kontrooval strážník okrskář Modřanskou rokli. U hráze retenční nádrže všiml muže, který provádí nepřímou masáž srdce u staršího muže. Mladík uvedl, že si byl zaběhat u nádrže, kde si všiml sportovně oblečeného muže ležícího na zemi.

Ihned proto přivolal záchrannou službu, a protože muži nebilo srdce, začal s nepřímou masáží. Byl však již po více než deseti minutách unaven, strážník ho proto v poskytování první pomoci vystřídal až do příjezdu záchranářů.

Ti si následně pacienta převzali do své péče a s obnovenými životnímu funkcemi ho převezli do jedné z pražských nemocnic.


Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Hasiči v Horních Měcholupech: Zachránili dva lidi a čtyři psy

23. května 2019 v 06:35

Hasiči ze dvou profesionálních a jedné dobrovolné jednotky zasahovali včera od 16:50 hodin v ulici Hornoměcholupská. Hořelo tam vybavení kuchyně v bytě obytného domu.

Další články
Nahoru