Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - bourky 20°C
Pátek 24. 5. 2024
Svátek má Jana
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Senior zkolaboval doma, oživili ho policisté
Muž byl po oživení policisty převezen do nemocnice. Zdroj foto: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Senior zkolaboval doma, oživili ho policisté

Policisté před týdnem úspěšně resuscitovali muže, který zkolaboval v domě na Lhotce v Praze 4. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. K události došlo jen pár dní po obdobné události, kdy byl zachráněn jiný muž.

Policisté z prvního oddělení pohotovostní motorizované jednotky sídlící v Ďáblicích zasahovali 22. března na Lhotce, kde v jednom z bytů v panelovém domě zkolaboval dvaasedmdesátiletý manžel oznamovatelky.

Policisté uvedli muže do resuscitační polohy a okamžitě zahájili nepřímou masáž srdce. „V průběhu oživování opakovaně použili automatizovaný externí defibrilátor a v oživování se střídali s hlídkaři čtvrtého policejního obvodu, kteří mezitím také dorazili na místo,“ popsal zákrok Rybanský.

Následně si resuscitovaného do své péče převzali záchranáři, kteří konstatovali, že se policistům podařilo u muže obnovit srdeční činnost a po dalších nezbytných úkonech ho odvezli do nemocnice.

Čtěte také:

Událost se stala osm dní po resuscitaci muže v Chodovské ulici v Praze 4. Policisté úspěšně resuscitovali čtyřiapadesátiletého muže. Po příjezdu na místo vystřídali svědky v nepřímé masáži srdce a pokračovali v resuscitaci. 

„V oživování jim byla nápomocna nejen dispečerka linky 155, která je po telefonu navigovala v efektivním oživování, ale i automatizovaný externí defibrilátor. Přístroj provedl diagnostiku ležící osoby a provedl výboj,“ sdělil Rybanský. 

Policisté se v oživování navzájem střídali až do příjezdu posádky záchranné sužby. Záchranáři si muže převzali do své péče a pokračovali v resuscitaci. Po obnovení životních funkcí byl muž odvezen do nejbližší nemocnice.

 


Autor: Karel Netolický

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

Dnes v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Kdo je nejrychlejší v Praze 14 ukáže Večerní Svěrácká 10

Včera v 07:33

Desátý ročník běžeckého závodu na 10 a 5 km Večerní Svěrácká 10 se startem na Plechárně na Černém Mostě v sobotu 25. května v 16:30. Na desetikilometrové trati se běží dva pětikilometrové okruhy.

První mikrocertifikátový kurz na Fakultě stavební ČVUT má 27 absolventů

22. května 2024 ve 22:46

První mikrocertifikátový kurz pořádaný Fakultou stavební Českého vysokého učení technického v Praze úspěšně završilo 27 zájemců. V dvousemestrálním kurzu celoživotního vzdělávání „Technická zařízení budov pro energeticky efektivní a zdravé budovy“ se věnovali tématu řešení technických systémů...

Další články
Nahoru