Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Senior zkolaboval doma, oživili ho policisté
Muž byl po oživení policisty převezen do nemocnice. Zdroj foto: Zdravotnická záchranná služba hl. m. Prahy

Senior zkolaboval doma, oživili ho policisté

Policisté před týdnem úspěšně resuscitovali muže, který zkolaboval v domě na Lhotce v Praze 4. Dnes o tom informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský. K události došlo jen pár dní po obdobné události, kdy byl zachráněn jiný muž.

Policisté z prvního oddělení pohotovostní motorizované jednotky sídlící v Ďáblicích zasahovali 22. března na Lhotce, kde v jednom z bytů v panelovém domě zkolaboval dvaasedmdesátiletý manžel oznamovatelky.

Policisté uvedli muže do resuscitační polohy a okamžitě zahájili nepřímou masáž srdce. „V průběhu oživování opakovaně použili automatizovaný externí defibrilátor a v oživování se střídali s hlídkaři čtvrtého policejního obvodu, kteří mezitím také dorazili na místo,“ popsal zákrok Rybanský.

Následně si resuscitovaného do své péče převzali záchranáři, kteří konstatovali, že se policistům podařilo u muže obnovit srdeční činnost a po dalších nezbytných úkonech ho odvezli do nemocnice.

Čtěte také:

Událost se stala osm dní po resuscitaci muže v Chodovské ulici v Praze 4. Policisté úspěšně resuscitovali čtyřiapadesátiletého muže. Po příjezdu na místo vystřídali svědky v nepřímé masáži srdce a pokračovali v resuscitaci. 

„V oživování jim byla nápomocna nejen dispečerka linky 155, která je po telefonu navigovala v efektivním oživování, ale i automatizovaný externí defibrilátor. Přístroj provedl diagnostiku ležící osoby a provedl výboj,“ sdělil Rybanský. 

Policisté se v oživování navzájem střídali až do příjezdu posádky záchranné sužby. Záchranáři si muže převzali do své péče a pokračovali v resuscitaci. Po obnovení životních funkcí byl muž odvezen do nejbližší nemocnice.

 


Autor: Karel Netolický

Světová cyklojízda a Cyklozvonění 2023

25. května 2023 v 11:05

Dvě tradiční cyklistické akce, Světová cyklojízda a Pražské cyklozvonění, se letos spojily a společně oslaví Světový den kola v sobotu 3. června.

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru