Dnes Čtvrtek - mlha -4°C
Zítra Pátek - oblacno -7°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Senior po pár pivech spadnul z Libeňského mostu do Vltavy, zachránila ho policistka
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Senior po pár pivech spadnul z Libeňského mostu do Vltavy, zachránila ho policistka

Dramatická situace nastala v pondělí před půl jedenáctou večer u Libeňského mostu, který spojuje sedmou a osmou městskou část. Ve Vltavě se topil muž, kterého následně zachránila policistka. O případu informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.  

V pondělí večer přijal operační důstojník oznámení, že z řeky poblíž Libeňského mostu se ozývá mužské volání o pomoc. Na místa byly proto vyslány nejbližší policejní hlídky v terénu.

„Po příjezdu na místo policisté společně s hasiči namířili osvětlovací techniku, která lokalizovala výskyt osoby volající o pomoc. Policistka z pohotovostní motorizované si sundala taktickou vestu a předala kolegovi svou služební zbraň. Poté si oblékla záchrannou vestu a vydala se do prostoru, kde se měla nacházet topící se osoba,“ popsala policejní mluvčí.

Zasahující policistka muže nalezla při vědomí s krvácejícím zraněním na hlavě, který se držel mostního pilíře. Uchopila ho a plavala s ním ke břehu, kde jí kolegové hodili lano a vytáhli je oba na břeh.

Tam mu policisté sundali mokrý oděv a poskytli mu tepelný komfort a následně ho předali přivolaným záchranářům. „Zachráněný sedmasedmdesátiletý muž policistům sdělil, že si dal pár piv, zavrávoral a spadl z mostu do Vltavy,“ dodala Siřišťová.


Autor: Karel Netolický

Adventní zpívání na Petrském náměstí v Praze 1

Dnes v 16:31

Společné zpívání vánočních koled se koná 14. prosince v 17 hodin.

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro zahraniční studenty

Dnes v 10:33

České vysoké učení technické v Praze spolu s pražskými veřejnými vysokými školami sdruženými v konsorciu Study in Prague udělilo mimořádné stipendium prof. Miroslava Vlčka pětici zahraničních studentů. Slavnostní ceremonie předávání se uskutečnila 5. prosince 2023 v prostorech Rezidence primátora...

V Praze 2 se začíná bruslit

5. prosince 2023 v 16:42

Ve středu 6. prosince se na třech místech Prahy 2 začne bruslit.

Praha 1 má dva měsíce antigraffiti program, nyní zveřejnila zkušenosti

4. prosince 2023 v 10:23

Jedním z palčivých problémů Prahy 1 je znečištění historického centra grafittti, či tzv. tagy. Domy, lampy, lavičky, koše, rozvodové skříně, nábřeží, kostely… To vše je často znehodnoceno spreji či fixy. Radnice Prahy 1 z tohoto důvodu začátkem října spustila systémový a koordinovaný antigraffiti...

Třicet pět let hasičem a třicet pět let nepřetržitě na jedné stanici

2. prosince 2023 v 06:45

Praha 4 ocenila dlouholetou činnost nadporučíka Jiřího Musila, velitele hasičské stanice číslo 6 v Krči, který zde občanům sloužil 35 let a dnes po dlouhé a věrné službě odchází do civilu.

Plechárna na Černém Mostě chystá na příští rok novinky

30. listopadu 2023 ve 21:17

V areálu volnočasového centra Plechárna na Černém Mostě se chystá několik novinek. Praha 14 o nich aktuálně informovala na svém webu.

Další články
Nahoru