Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Senior byl dvakrát za jeden den zadržen za volantem, měl přitom zákaz řízení
Zákaz řízení? Senior to měl takzvaně na háku. Ilustrační foto: Andrea Piacquadio / Pexels

Senior byl dvakrát za jeden den zadržen za volantem, měl přitom zákaz řízení

V průběhu jednoho dne zadrželi v první polovině listopadu pražští policisté dvakrát jednoho a toho samého pětasedmdesátiletého muže, který řídil osobní auto, ač měl zákaz řízení všech motorových vozidel. Poprvé nebyl připoután, podruhé projel křižovatku na červenou. O kuriózním případu informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Ve čtvrtek 9. listopadu zastavili policisté z místního oddělení Stodůlky pětasedmdesátiletého řidiče, který jel po Jeremiášově ulici kolem půl jedné odpoledne a nebyl po dobu jízdy připoután bezpečnostním pásem.

„To byl i hlavní důvod kontroly, ta však nakonec odhalila i skutečnost, že muž za volantem neměl co dělat, neboť má na půl roku vysloven zákaz řízení, který mu měl skončit počátkem března příštího roku,“ sdělil Rybanský.

Pro podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání byl předveden na policejní služebnu. Přibližně za šest hodin od prvního zadržení se na stejné služebně objevil hříšník znovu.

Zadržený totiž po propuštění opět sedl za volant a vyrazil do ulic. Na křižovatce ulic Jeremiášova a Radlická projel na červenou, což neuniklo stejné hlídce policistů, a řidiče ten den zastavila podruhé a podruhé také předvedla na služebnu.

„Pokud bude pětasedmdesátiletý řidič odsouzen, hrozí mu za spáchání uvedeného trestného činu až dvouletý trest odnětí svobody,“ dodal Rybanský.


Autor: puc

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru