Dnes Pondělí - obcasny-dest 17°C
Zítra Úterý - oblacno 12°C
Pondělí 15. 4. 2024
Svátek má Anastázie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Senior akademie se letos vrátila na Prahu 9, zájem o účast je velký
Senior akademii organizuje radnice ve spolupráci s městskou policií. Ilustrační foto: archiv

Senior akademie se letos vrátila na Prahu 9, zájem o účast je velký

V Praze 9 budou až do června probíhat přednášky z cyklu vzdělávacího programu Senior akademie. Řada přednášek na konkrétní témata se vztahuje k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou, a to moderní alternativní metodou na principu univerzity třetího věku.

Cyklus navazuje na podobné projekty, které realizovala radnice Prahy 9 spolu s Městskou policií Praha už před několika lety.

Lednové přednášky, kterých bylo celkem pět, se zaměřily na prevenci osobního bezpečí, finanční gramotnost, základy právního vědomí, chov psů na území Prahy a na nutnou obranu v krajní nouzi.

V únoru se počítá se dvěma přednáškami. Tento týden v pondělí se preventisté věnovali bezpečnosti seniorů v provozu, 27. února to bude téma domácího násilí.

„Těší mě, že jsme se s městskou policií dohodli na opětovné realizaci tohoto projektu, který u nás byl už před pandemií covidu. Předtím i nyní je o přednášky velký zájem, naplnili jsme kapacitu, na některé zájemce se ani nedostalo. Ukazuje se, že prevence současných hrozeb je důležitá,“ uvedl místostarosta Prahy 9 Adam Vážanský (ODS), do jehož kompetencí patří i oblast bezpečnosti a prevence kriminality. 

Oceňuje, že přednášky se nevyhnou ani problematice kyberbezpečnosti. „To je hodně aktuální téma, senioři se dozví, jak nenaletět podvodníkům, kteří se třeba vydávají za bankéře nebo policisty,“ podotkl.

Senior akademie se v průměru účastní lidé ve věku 70 let, zájem mají muži i ženy. Za účast lidé nic neplatí. Cyklus přednášek Senior akademie se koná i v dalších městských částech. 


Autor: Jan Puci

Senioři Prahy 2 mohou zahradničit

13. dubna 2024 v 08:40

Senioři z klubu Dvojka pro seniory mají skvělou novinku – nový kroužek zahradničení. Na propůjčené zahrádce a ve skleníku u základní školy Na Smetance se mohou setkávat a společně zahradničit. 

Setkání s kulturou: Pocta Jaroslavu Seifertovi

9. dubna 2024 ve 12:14

Akce pro seniory Prahy 1 se koná ve středu 10. dubna.

Senior akademie Prahy 9 v dubnu

9. dubna 2024 v 11:57

V Praze 9 probíhá Senior akademie, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 15: Jak na dokumenty II

5. dubna 2024 v 10:40

Radnice Prahy 15 pořádá další cyklus přednášek, které zodpoví otázky týkající se dokumentů a jejich digitální podoby.

Hodinový ajťák pro seniory Prahy 13

29. března 2024 v 06:24

Senioři Prahy 13 mají opět možnost využít Hodinového ajťáka.

Praha 2 pomáhá seniorům vyřídit příspěvky na bydlení a energie

26. března 2024 v 16:57

Vyplňování formulářů, dokládání příloh a čekání ve frontách může být pro mnoho seniorů velkou překážkou při žádání o podporu na bydlení. Humanitní odbor radnice Prahy 2 jim proto nabízí pomocnou ruku s vyplňováním těchto žádostí, doložením potřebných příloh a doručením na příslušný...

Praha 6: Hledají se historické fotografie

19. března 2024 v 07:48

V rámci připravované rekonstrukce Domova pro seniory Elišky Purkyňové v Praze 6 se vedení domova obrací na veřejnost s prosbou o staré fotografie interiéru objektu v Šolínově ulici.

Přednáška pro seniory, jak se chránit před „šmejdy“

18. března 2024 v 10:03

Policie ČR ve spolupráci s MČ Praha 4 nabízí seniorům z čtvrté městské části nad 63 let možnost zúčastnit se přednášky Bezpečnost a ochrana před „šmejdy“, a to v úterý 9. dubna od 14 hodin v Nuselské radnici. Dozvíte se, na co si dát pozor na internetu, při práci s internetovým bankovnictvím, jak...

Plavenky v Praze 4 se změnou

11. března 2024 ve 21:47

Od pondělí 18. března bude spuštěna distribuce plavenek pro seniory nad 63 let a držitele ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Paze 4. Informoval o tom měsíčník čtvrté městké části Tučnák.

Přednáška: Jak na dokumenty v digitální podobě

10. března 2024 v 09:26

Radnice Prahy 15 pořádá cyklus přednášek, které zodpoví otázky, týkající se dokumentů a jejich digitální podoby. Druhá z přednášek se koná ve čtvrtek 14. března.

Praha 1: Jak se dříve cestovalo

10. března 2024 v 08:04

Kurýři, laufři, pošta a poštovní dostavníky – přednáška v klubu seniorů Tomáš se koná ve čtvrtek 14. března od 14 hodin.

Virtuální klub seniorů má tisíc členů

29. února 2024 v 10:08

Virtuální klub Prahy 13 je otevřen všem seniorům, kteří mají zájem o aktuální informace, volnočasové aktivity a dění ve třinácté městské části. Vedle klasických klubů pro seniory, které se pravidelně scházejí v Lukáši, je to další možnost, jak se zapojit do seniorských...

Další články
Nahoru