dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Pražské krimi

Senior akademie: Jak se chránit před kriminalitou

Cyklus vzdělávacích přednášek zaměřených na prevenci kriminality pro seniory a zdravotně postižené s trvalým pobytem v Praze 13 a v Praze-Řeporyjích začíná 30. září.

Cyklus vzdělávacích přednášek zaměřených na prevenci kriminality pro seniory se skládá z 12 pravidelných setkání, která se budou konat od 30. září každou středu od 14 do 16 hodin v obřadní síni radnice.

Během přednášek se dozvíte více například o zajištění osobního bezpečí, zabezpečení majetku, bezpečnosti seniorů v provozu metropole, o finanční gramotnosti, o kriminalistice, jak ji neznáte, o základech první pomoci, o domácím násilí, o povinnostech při chovu psů apod. Součástí Senior akademie může být také návštěva Muzea Policie České republiky, případně Psího domova v Troji nebo Centrálního operačního střediska městské policie.

Posluchači v rámci přednášek obdrží tematické materiály a tiskoviny (brožury, letáky, samolepky). Celý cyklus přednášek bude slavnostně ukončen 16. prosince, kdy budou všem účastníkům Senior akademie rozdány pamětní listy.

Účast na Senior akademii je bezplatná. Přihlášky a další doplňující informace obdržíte u Hany Tyranové, odbor sociální péče a zdravotnictví, ÚMČ Praha 13.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru