Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát
Renata Chmelová působí v horní komoře Parlamentu od roku 2016. Foto: archiv senátorky R. Ch.

Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát

Senátorka pro volební obvod Praha 22 – Praha 10, Dubeč a Štěrboholy Renata Chmelová dnes v tiskové zprávě oznámila, že se jako nestranická kandidátka s podporu několika subjektů pokusí obhájit svůj mandát.

„Chci dál dýchat pro Desítku a i nadále stát při našich občanech, mých sousedech. Svou politiku budu stavět na stejných pilířích, jako dosud. Jsou jimi pomoc konkrétním lidem, pevné postoje, z nichž neuhýbám, péče o veřejný prostor, zastání pro slabší a krizový management. Nepanikařila jsem a jednala a jednám v souladu se svými hodnotami, ať už bojujeme s covidovou pandemií, nebo čelíme humanitární katastrofě,“ uvedla Chmelová při oznámení kandidatury.

Ačkoli je nestranickou kandidátkou, má podporu hned několika politických subjektů. Patří mezi ně hnutí STAN, které ve volbě před šesti lety podporovalo nestraníka Jiřího Holubáře, který ve druhém kole prohrál s Chmelovou.

„Cením si její práce, kterou odvedla nejen na novele zákona o pozemních komunikacích. Pevně věřím, že její kandidatura s podporou hnutí STAN bude úspěšná, a budeme tak moct navázat na naší dřívější spolupráci a staneme se kolegové,”uvedl předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan.

Chmelová má podporu i Strany zelených, která před šesti letech vyslala do boje o Senát společně s ČSSD kandidátku Ivanu Cabrnochovou. Ta skončila v prvním kole čtvrtá.  

„Za dobu svého působení v Senátu dokázala, že rozumí naléhavosti uprchlické i klimatické krize a nutnosti je řešit v rámci evropské spolupráce,“ uvedla spolupředsedkyně Strany Magdalena Davis.

Chmelovou podporuje i hnutí Senátor 21. Jeho předseda a senátor za Prahu 5 Václav Láska sdělil, že má s Chmelovou vysokou shodu v hlasování, přestože každý sedí v jiném senátní klubu.

„Nahlížíme na svět hodně podobně. Navíc je vždy otevřená a přímočará, takže člověk s ní ví hned na čem je,“ řekl.

Renatu Chmelovou v kandidatuře podporují i Liberálně ekologická strana a lokální hnutí Desítka pro domácí, které je spojeno s vršovickými fotbalovými fanoušky.


Autor: Jan Puci

Komrsková: V jednáních o složení pražské koalice se posunujeme správným směrem

2. února 2023 v 19:59

Oceňujeme, že koalice SPOLU si vyřešila svoje interní domácí úkoly, podle jejich volebního výsledku. Nestojíme na místě ale ani v otázkách programových priorit koalice, tento dokument v tuto chvíli dokončujeme. Během pátku bychom měli mít hotovo.

Nové vedení Prahy 11 nesouhlasí se zástavbou na louce u polikliniky Opatovská

30. ledna 2023 v 19:51

Mezi supermarketem Billa a poliklinikou Opatovská je soukromým investorem naplánován záměr výstavby Polyfunkčního komplexu Opatov, takzvaný Sky Opatov. Vedení Prahy 11 využilo možnosti podání námitek, jejichž prostřednictvím vyjádřilo svůj nesouhlas s navrhovanou podobou projektu. Jedenáctá...

Konference přilákala do Sněmovny klíčové aktéry vzdělávání

24. ledna 2023 v 15:14

Pedagogický leadership byl hlavním tématem konference, kterou ve spolupráci s organizací Učitel naživo a redakcí Řízení školy pořádala poslankyně Renáta Zajíčková (ODS). Dvanáct vybraných hostů přineslo v diskuzních panelech svůj úhel pohledu na toto aktuální téma – od leadershipu jako inovace ve...

Další články
Nahoru