Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát
Renata Chmelová působí v horní komoře Parlamentu od roku 2016. Foto: archiv senátorky R. Ch.

Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát

Senátorka pro volební obvod Praha 22 – Praha 10, Dubeč a Štěrboholy Renata Chmelová dnes v tiskové zprávě oznámila, že se jako nestranická kandidátka s podporu několika subjektů pokusí obhájit svůj mandát.

„Chci dál dýchat pro Desítku a i nadále stát při našich občanech, mých sousedech. Svou politiku budu stavět na stejných pilířích, jako dosud. Jsou jimi pomoc konkrétním lidem, pevné postoje, z nichž neuhýbám, péče o veřejný prostor, zastání pro slabší a krizový management. Nepanikařila jsem a jednala a jednám v souladu se svými hodnotami, ať už bojujeme s covidovou pandemií, nebo čelíme humanitární katastrofě,“ uvedla Chmelová při oznámení kandidatury.

Ačkoli je nestranickou kandidátkou, má podporu hned několika politických subjektů. Patří mezi ně hnutí STAN, které ve volbě před šesti lety podporovalo nestraníka Jiřího Holubáře, který ve druhém kole prohrál s Chmelovou.

„Cením si její práce, kterou odvedla nejen na novele zákona o pozemních komunikacích. Pevně věřím, že její kandidatura s podporou hnutí STAN bude úspěšná, a budeme tak moct navázat na naší dřívější spolupráci a staneme se kolegové,”uvedl předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan.

Chmelová má podporu i Strany zelených, která před šesti letech vyslala do boje o Senát společně s ČSSD kandidátku Ivanu Cabrnochovou. Ta skončila v prvním kole čtvrtá.  

„Za dobu svého působení v Senátu dokázala, že rozumí naléhavosti uprchlické i klimatické krize a nutnosti je řešit v rámci evropské spolupráce,“ uvedla spolupředsedkyně Strany Magdalena Davis.

Chmelovou podporuje i hnutí Senátor 21. Jeho předseda a senátor za Prahu 5 Václav Láska sdělil, že má s Chmelovou vysokou shodu v hlasování, přestože každý sedí v jiném senátní klubu.

„Nahlížíme na svět hodně podobně. Navíc je vždy otevřená a přímočará, takže člověk s ní ví hned na čem je,“ řekl.

Renatu Chmelovou v kandidatuře podporují i Liberálně ekologická strana a lokální hnutí Desítka pro domácí, které je spojeno s vršovickými fotbalovými fanoušky.


Autor: Jan Puci

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

26. června 2022 v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru