Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát
Renata Chmelová působí v horní komoře Parlamentu od roku 2016. Foto: archiv senátorky R. Ch.

Senátorka za Prahu 10 Chmelová se pokusí při podzimních volbách obhájit mandát

Senátorka pro volební obvod Praha 22 – Praha 10, Dubeč a Štěrboholy Renata Chmelová dnes v tiskové zprávě oznámila, že se jako nestranická kandidátka s podporu několika subjektů pokusí obhájit svůj mandát.

„Chci dál dýchat pro Desítku a i nadále stát při našich občanech, mých sousedech. Svou politiku budu stavět na stejných pilířích, jako dosud. Jsou jimi pomoc konkrétním lidem, pevné postoje, z nichž neuhýbám, péče o veřejný prostor, zastání pro slabší a krizový management. Nepanikařila jsem a jednala a jednám v souladu se svými hodnotami, ať už bojujeme s covidovou pandemií, nebo čelíme humanitární katastrofě,“ uvedla Chmelová při oznámení kandidatury.

Ačkoli je nestranickou kandidátkou, má podporu hned několika politických subjektů. Patří mezi ně hnutí STAN, které ve volbě před šesti lety podporovalo nestraníka Jiřího Holubáře, který ve druhém kole prohrál s Chmelovou.

„Cením si její práce, kterou odvedla nejen na novele zákona o pozemních komunikacích. Pevně věřím, že její kandidatura s podporou hnutí STAN bude úspěšná, a budeme tak moct navázat na naší dřívější spolupráci a staneme se kolegové,”uvedl předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan.

Chmelová má podporu i Strany zelených, která před šesti letech vyslala do boje o Senát společně s ČSSD kandidátku Ivanu Cabrnochovou. Ta skončila v prvním kole čtvrtá.  

„Za dobu svého působení v Senátu dokázala, že rozumí naléhavosti uprchlické i klimatické krize a nutnosti je řešit v rámci evropské spolupráce,“ uvedla spolupředsedkyně Strany Magdalena Davis.

Chmelovou podporuje i hnutí Senátor 21. Jeho předseda a senátor za Prahu 5 Václav Láska sdělil, že má s Chmelovou vysokou shodu v hlasování, přestože každý sedí v jiném senátní klubu.

„Nahlížíme na svět hodně podobně. Navíc je vždy otevřená a přímočará, takže člověk s ní ví hned na čem je,“ řekl.

Renatu Chmelovou v kandidatuře podporují i Liberálně ekologická strana a lokální hnutí Desítka pro domácí, které je spojeno s vršovickými fotbalovými fanoušky.


Autor: Jan Puci

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

Včera v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Mladé ANO má v Praze nové vedení

12. listopadu 2023 v 07:35

Zástupci organizace Mladé ANO si nedávno na svém oblastním sněmu zvolili nové vedení Prahy. Předsedou se stal 21letý Adam Knedlhans, 1. místopředsedou Jan Klusoň, místopředsedy pak Aneta Hejrovská, Barbora Durdíková a Michal Baštecký.

Radní Prahy 1 projednali podporu oprav památek

8. listopadu 2023 v 19:39

V úterý 7. listopadu se uskutečnila 41. schůze rady MČ Praha 1. Radní přijali celkem 39 usnesení. Šlo například o podporu oprav památek.

Zastupitelé Prahy 6 se sejdou na osmém zasedání

6. listopadu 2023 ve 23:32

8. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6 v tomto volebním období se uskuteční 13. listopadu od 10 hodin v Hotelu DAP na Vítězném náměstí.

Celkem 33 usnesení schválili radní Prahy 1 na poslední říjnové schůzi

2. listopadu 2023 v 18:17

Během 39. schůze Rady MČ Praha 1, která se konala v úterý 31. října, bylo schváleno cekem 33 usnesení.  

Praha 1: Vyvodíme důsledky z incidentu v restauraci U Hrocha

31. října 2023 v 16:00

Radnice Prahy 1 zásadně odmítá antisemitismus a jakékoliv jeho projevy nebude v žádném případě tolerovat. Městská část vyvodí důsledky v návaznosti na incident z minulého týdne, kdy výčepní v restauraci U Hrocha na Malé Straně odmítl obsloužit skupinu Izraelců. Incidentem se zabývá Policie ČR....

Další články
Nahoru