dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Senátní volby v Praze rozložení sil v horní komoře Parlamentu příliš neovlivní
Ilustrační foto: archiv

Senátní volby v Praze rozložení sil v horní komoře Parlamentu příliš neovlivní

Dubnové doplňovací volby do Senátu v Praze 9 ovlivní rozložení sil v horní komory jen minimálně. Mohly by ale určit, zda bude nejpočetnější frakce ODS, nebo Starostů. Po loňských podzimních volbách mají jejich senátorské kluby shodně po 18 členech.

Starostové do senátních voleb postavili scénáristu a zastupitele pražské Vinoře Davida Smoljaka. ODS vsadila starostu Prahy 9 Jana Jarolíma. Podpořili ho také lidovci, kteří mají s 15 členy třetí nejsilnější frakci.

ČSSD, která má 13 senátorů, zase podpořila kandidáta Pirátů, zastupitele Prahy 9 Petra Daubnera. TOP 09, byť se Starosty sdílí senátorský klub, postavila do voleb předsedu České společnosti pro rozvoj bydlení Martina Kroha. Za ANO, které místo v Senátu obhajuje, kandiduje bezpečnostní expert a pedagog Martin Hrubčík.

Doplňovací volby se počátkem dubna uskuteční kvůli rezignaci Zuzany Baudyšové (za ANO). Senátorkou byla zvolena v roce 2014 a letos na konci ledna na post rezignovala ze zdravotních důvodů. Její nástupce tak bude zvolen na zbytek jejího funkčního období, tedy do října příštího roku.

Senátorský klub ANO má po odchodu Baudyšové sedm členů, stejně jako po loňských volbách. Počátkem roku jej posílil Jiří Cienciala (za hnutí Občané spolu – nezávislí), který byl v minulém funkčním období členem frakce Strany práv občanů a komunistů. Početně nejslabší frakcí, v níž jsou i zástupci Pirátů, je šestičlenný Klub pro liberální demokracii.


Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

20. října 2019 ve 20:48

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Praha 10: Policisté a hasiči dostanou nové vybavení, strážníci peníze na motivační odměny

28. září 2019 v 19:59

Záchranářská obuv, balistické vesty i motivační odměny. Zastupitelstvo Prahy 10 tento týden schválilo nákup vybavení pro policisty a hasiče v celkové výši 600 tisíc korun. Na motivační odměny je určena částka 400 tisíc.

Další články
Nahoru