dnes
Pátek - jasno
18°C
zítra
Sobota - jasno
20°C
pozítří
Neděle - zatazeno
13°C
Senátní volby v Praze rozložení sil v horní komoře Parlamentu příliš neovlivní
Ilustrační foto: archiv

Senátní volby v Praze rozložení sil v horní komoře Parlamentu příliš neovlivní

Dubnové doplňovací volby do Senátu v Praze 9 ovlivní rozložení sil v horní komory jen minimálně. Mohly by ale určit, zda bude nejpočetnější frakce ODS, nebo Starostů. Po loňských podzimních volbách mají jejich senátorské kluby shodně po 18 členech.

Starostové do senátních voleb postavili scénáristu a zastupitele pražské Vinoře Davida Smoljaka. ODS vsadila starostu Prahy 9 Jana Jarolíma. Podpořili ho také lidovci, kteří mají s 15 členy třetí nejsilnější frakci.

ČSSD, která má 13 senátorů, zase podpořila kandidáta Pirátů, zastupitele Prahy 9 Petra Daubnera. TOP 09, byť se Starosty sdílí senátorský klub, postavila do voleb předsedu České společnosti pro rozvoj bydlení Martina Kroha. Za ANO, které místo v Senátu obhajuje, kandiduje bezpečnostní expert a pedagog Martin Hrubčík.

Doplňovací volby se počátkem dubna uskuteční kvůli rezignaci Zuzany Baudyšové (za ANO). Senátorkou byla zvolena v roce 2014 a letos na konci ledna na post rezignovala ze zdravotních důvodů. Její nástupce tak bude zvolen na zbytek jejího funkčního období, tedy do října příštího roku.

Senátorský klub ANO má po odchodu Baudyšové sedm členů, stejně jako po loňských volbách. Počátkem roku jej posílil Jiří Cienciala (za hnutí Občané spolu – nezávislí), který byl v minulém funkčním období členem frakce Strany práv občanů a komunistů. Početně nejslabší frakcí, v níž jsou i zástupci Pirátů, je šestičlenný Klub pro liberální demokracii.


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

Včera v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

Včera v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

20. března 2019 v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

20. března 2019 ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru