dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Senátní volby v Praze 10: Nezájem voličů, těsný souboj a postup dvou žen
Kandidátka hnutí ANO Jana Dušková má zatím důvod k radosti, postoupila do druhého kola doplňovacích senátních voleb. Foto: archiv ANO

Senátní volby v Praze 10: Nezájem voličů, těsný souboj a postup dvou žen

V doplňovacích volbách do Senátu v obvodě v Praze 10 nezískal nikdo z kandidátů nadpoloviční většinu hlasů nutnou ke zvolení. Do druhého kola, které se uskuteční příští víkend, postoupily dvě ženy. Místostarostka tamější radnice Ivana Cabrnochová (SZ) a lékařka Jana Dušková (za ANO).

Ve volbách se obsazuje mandát za Jaromíra Štětinu (za TOP 09), který byl v květnu zvolen evropským poslancem. „Topka“ vyslala do boje o horní komoru Parlamentu Renatu Sabongui, která však nepostoupila. Ale jen velmi těsně!

Skončila na třetím místě, získala 2055 hlasů. Jen o pět méně, než druhá Jana Dušková z ANO. Na prvním místě skončila Ivana Cabrnochová ze Strany zelených, které dalo podle serveru Českého statistického úřadu volby.cz jen o 37 lidí víc, než Sabongui!

„Bramborová“ pozice v prvním kole doplňovacích voleb patří fotbalové legendě Antonínu Panenkovi, kterého volilo 1 776 lidí. O více než dvě stě hlasů tak porazil kandidáta ODS Oldřicha Choděru. Panenku do boje o Senát vyslalo politické hnutí Nezávislí pro Prahu 10 – Hnutí pro lepší Desítku.

První kolo doplňovacích voleb proběhlo za nezájmu voličů, k urnám jich přišlo jen něco málo přes 13 tisíc, takže volební účast byla necelých 16 procent.


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru