Dnes Čtvrtek - oblacno 9°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 8°C
Čtvrtek 18. 4. 2024
Svátek má Valérie
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský životPřednáškySetkání

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

19. 10. 2022
Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na Slovensku.

Pro všechny nadšené zahrádkáře a milovníky přírodního zahradničení a na oslavu úspěšného sedmého roku své existence pořádá iniciativa slavnostní setkání, které se uskuteční ve středu 19. října v Knihovně Antonína Švehly nedaleko náměstí Míru od 15 do 19:30 hodin. Na účastníky čeká bohatý program, vstup na akci je zdarma.

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý program včetně semínkové burzy, zajímavých tematických přednášek a chybět nebude ani narozeninový dort. Těšit se mohou na zajímavé přenášky Evy Hauserové, autorky několika knih věnovaných přírodnímu zahradničení, soběstačnosti a permakultuře a Kateřiny Pazderů z Katedry Agroekologie a rostlinné produkce, České Zemědělské Univerzity v Praze. Zároveň přiblížím i uplynulých sedm let iniciativy Semínkovna a její rozvoj do budoucna,“ přibližuje chystaný program narozeninové oslavy Klára Hrdá. Zájemci se mohou zapojit do semínkového swapu a podělit se jak o své zkušenosti s domácím semenařením, tak i o přebytky semínek z vlastní zahrady. Semínka mohou věnovat také do místní semínkovny, která v Knihovně Antonína Švehly sídlí.

Vstup na akci je bezplatný a rezervace není nutná.

Program:
15:00 – 19.00 Semínkový SWAP
16.30 – Eva Hauserová – Přírodní zahraničení a domácí semenaření
17:30 – Klára Hrdá – 7 let Iniciativy Semínkovna
18.30 – Kateřina Pazderů – Semínka a legislativa

Knihovna Antonína Švehly, Slezská 100/7, Praha 2.


Autor: Alo

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

Dnes ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

Dnes ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

Dnes v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

Dnes v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

První městská část udělí pět Čestných občanství a dvě Ceny Prahy 1

Včera ve 23:33

Zastupitelstvo městské části Praha 1 schválilo udělení dvou Čestných občanství Prahy 1, a to starostovi jihofrancouzského města Nîmes Jeanu-Paulu Fournierovi a in memoriam muzikoložce Lence Hlávkové. Už dříve zastupitelé souhlasili s udělením Ceny Prahy 1 lékaři Jaroslavu Eliášovi a tanečnici,...

Pozvánka Prahy 4: Poslední adresa Antonína Šindeláře

Včera ve 14:34

V pátek 19. dubna ve 12 hodin si městská část Praha 4 připomene úspěšného stavitele a politika Antonína Šindeláře, kterého komunistický režim připravil o podnikání, majetek a nakonec i život. Na domě číslo 1664/1 v ulici Sdružení v Nuslích bude umístěna pamětní tabulka Poslední adresa. Bude...

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Včera v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Včera v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Včera v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Včera v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Další články
Nahoru