Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražský životPřednáškySetkání

Semínkovna oslaví narozeniny, už sedm let učí Čechy semenařit

19. 10. 2022
Iniciativa Semínkovna slaví. Už sedmým rokem si Češi mohou vyměňovat semínka v rámci semínkových knihoven neboli Semínkoven. Letošní rok je pro iniciativu v mnoha ohledech zlomový. Zájemci najdou semínkovnu již na více než 200 místech v České republice, a několik jich je také na Slovensku.

Pro všechny nadšené zahrádkáře a milovníky přírodního zahradničení a na oslavu úspěšného sedmého roku své existence pořádá iniciativa slavnostní setkání, které se uskuteční ve středu 19. října v Knihovně Antonína Švehly nedaleko náměstí Míru od 15 do 19:30 hodin. Na účastníky čeká bohatý program, vstup na akci je zdarma.

„Pro návštěvníky jsme připravili bohatý program včetně semínkové burzy, zajímavých tematických přednášek a chybět nebude ani narozeninový dort. Těšit se mohou na zajímavé přenášky Evy Hauserové, autorky několika knih věnovaných přírodnímu zahradničení, soběstačnosti a permakultuře a Kateřiny Pazderů z Katedry Agroekologie a rostlinné produkce, České Zemědělské Univerzity v Praze. Zároveň přiblížím i uplynulých sedm let iniciativy Semínkovna a její rozvoj do budoucna,“ přibližuje chystaný program narozeninové oslavy Klára Hrdá. Zájemci se mohou zapojit do semínkového swapu a podělit se jak o své zkušenosti s domácím semenařením, tak i o přebytky semínek z vlastní zahrady. Semínka mohou věnovat také do místní semínkovny, která v Knihovně Antonína Švehly sídlí.

Vstup na akci je bezplatný a rezervace není nutná.

Program:
15:00 – 19.00 Semínkový SWAP
16.30 – Eva Hauserová – Přírodní zahraničení a domácí semenaření
17:30 – Klára Hrdá – 7 let Iniciativy Semínkovna
18.30 – Kateřina Pazderů – Semínka a legislativa

Knihovna Antonína Švehly, Slezská 100/7, Praha 2.


Autor: Alo

Začalo Pražské Quadriennale 2023

Včera v 07:20

Patnáctý ročník multižánrového festivalu Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru 2023 zve během jedenácti dní na pestrý program, od živelných performancí v ulicích Prahy a na venkovních promenádách své hlavní lokace, Holešovické tržnice, přes program svěžích performancí studentů a...

Modří andělé zvou na Slavnosti pivních moků a BBQ

9. června 2023 v 09:05

Slavnosti pivních moků a BBQ nabídnou v sobotu 10. června kromě ochutnávek piva a pravé americké barbecue kuchyně i mnoho aktivit pro malé i velké návštěvníky.  

S Prahou 4 na výlet po Nuslích

9. června 2023 v 07:49

Praha 4 zve v úterý 13. června na výlet po Nuslích, jak je neznáte. Začíná v 16 hodin.

Setkání kultur Prahy 14 roztančí Rajskou zahradu

8. června 2023 ve 21:57

Kampaň Setkání kultur 2023 odstartovala dubnovým hudebním večerem v KD Kyje a radnice zve na další akce. Do letošního ročníku se zapojila pobočka Městské knihovny v Praze Rajská zahrada a od 1. června nabízí k zapůjčení vybrané knihy zahraničních autorů. Setkání kultur je zaměřeno na podporu...

Festival PesFest v parku Na Pankráci

8. června 2023 v 07:27

Festival pro psa a jeho rodinu čeká v neděli 11. června jubilejní 10. ročník. Program začíná v 11 hodin a potrvá až do 17. hodiny. Akce se koná za každého počasí a vstup na ní je zdarma.

Sobota: Branický knižní festival se vrací

8. června 2023 v 07:18

Branický knižní festival se blíží a slibuje skvělou atmosféru pro knihomoly všeho druhu. Bohatý program od 11 do 19 hodin v sobotu 10. června nabídne například autorská čtení, hudební vystoupení, diskuse s autory a mnoho dalšího.

Pronikněte do molekul, vesmíru i přírody. Začíná veletrh vědy 2023

7. června 2023 v 11:53

Veletrh vědy otevírá své brány široké veřejnosti a čtvrtka 8. června se v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude prezentovat více než 100 vědeckých pracovišť, firem i science center. Doprovodný program nabídne přednášky, workshopy nebo panelové diskuse. Třídenní akci pořádá Akademie věd ČR. Vstup...

Dnes: Setkání k prezentaci architektonické soutěže LDN Drnovská

7. června 2023 v 11:19

Setkání se koná dnes v 17 hodin na rohu ulic Dědinská a Pilotů.

Džbán Park pro relaxaci a odpočinek se otevře veřejnosti

7. června 2023 v 10:40

Ve čtvrtek 8. června se pro veřejnost otevře odpočinková plocha nacházející se na jižním břehu vodní nádrže Džbán. Návštěvníci zde ocení nejen lehátka k odpočinku a opalování, aktivity rodinného typu, sportovní vyžití, ale i občerstvení. 

Červen je Měsícem lidských práv na Wikipedii

7. června 2023 v 10:23

Spolek Wikimedia Česká republika, který pečuje o rozvoj české Wikipedie, věnuje červen na Wikipedii lidským právům. Společně s Člověkem v tísni a Amnesty International, které si Wikimedia ČR k projektu zvolila za partnery, chce organizátor akce motivovat dobrovolné wikipedisty i širokou veřejnost,...

Další články
Nahoru