Dnes Úterý - oblacno 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Lifestyle / Zdraví

Seminář: Psychologické aspekty migrace dětí

Praha 9 zve na seminář zaměřený na psychologické aspekty migrace u dětí. Organizátorem semináře je pracovní skupina pro předškolní vzdělávání MAP III ve spolupráci s organizací Inbáze. Seminář seznámí s psychologickými aspekty migrace dětí a s životem v několika kulturách. Účastníci se budou věnovat zejména vybraným psychologickým fenoménům, které souvisejí s adaptací na život ve dvou kulturách a projevují se často ve školním prostředí: fenomén vykořenění, fenomén tichého období, vývoj a hledání identity u dětí a další.

Výuka bude probíhat formou přednášek doplněných o skupinovou diskusi a interaktivní cvičení, během kterých budou mít účastníci možnost reflektovat možný dopad psychologických aspektů migrace na proces vzdělávání.

Seminář se koná ve čtvrtek 10. listopadu od 16 hodin, předpokládaná délka semináře asi 4 hodiny. Koná se v MŠ Novoborská, Novoborská 611, Praha 9 – Střížkov.

V případě vyššího zájmu se seminář uskuteční v budově radnice Prahy 9, Sokolovská 14 a účastníci budou včas upozorněni.

Seminář je určen pro pedagogy mateřských škol a je zdarma. Maximální počet účastníků je 20, eventuálně 40 osob.

Potvrzení účasti je nutné zaslat na mail člence PS pro předškolní vzdělávání MAP III pro Prahu 9 Petře Broskev Boháčkové: broskevbohackova@gmail.com do 5. listopadu.

Lektorkou na semináři bude Darja Kovářová, psycholožka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10.

Na tento seminář bude volně navazovat dvoudílný seminář Interkulturní komunikace I a II ve dnech 22. 11. a 29. 11.


Autor: Cen

Praha 4 instaluje na hřiště nové workoutové prvky

25. března 2023 ve 13:08

Vybavení několika oblíbených sportovišť v Praze 4 doplní v letošní sezóně nové workoutové prvky. Rozšíření počtu veřejných hřišť, na kterých budou návštěvníkům k dispozici i konstrukce pro posilování s vlastní vahou již schválila rada městské části.

Tip: Astrovíkend v Příbrami

21. března 2023 ve 20:03

V Estrádním sále Divadla A. Dvořáka v Příbrami se koná již tuto sobotu 25. března Astrovíkend. Od 10 hodin jsou pro zájemce připraveny přednášky, meditace, workshopy nebo prodej hand made výrobků.

Praha 14 pomáhá s prevencí

21. března 2023 v 19:07

Praha 14 se každoročně připojuje k preventivním aktivitám v oblasti prevence nádorových onemocnění. Pravidelně vyhlašuje program, jehož cílem je podpořit prevenci nádorového onemocnění prsu prostřednictvím finančního příspěvku určeného na kvalifikované...

Adapterra Awards hledá v Praze projekty zaměřené proti suchu, přehřívání nebo záplavám

19. března 2023 v 07:26

Až do 31. března je stále možné nominovat administrativní budovy, domy, veřejná prostranství, parky, úpravy řek či území v krajině do 5. ročníku celostátní soutěže Adapterra Awards, kterou pořádá Nadace Partnerství ve spolupráci s Integra Consulting. Jednat se má o již realizované projekty...

Den pro zdraví v Praze 6

17. března 2023 ve 20:13

Ve středu 22. března se od 9:30 hodin koná na hřišti Aritmy v Praze 6 – Vokovicích Den pro zdraví.

Další články
Nahoru