Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 16°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Seminář: Psychologické aspekty migrace dětí

Praha 9 zve na seminář zaměřený na psychologické aspekty migrace u dětí. Organizátorem semináře je pracovní skupina pro předškolní vzdělávání MAP III ve spolupráci s organizací Inbáze. Seminář seznámí s psychologickými aspekty migrace dětí a s životem v několika kulturách. Účastníci se budou věnovat zejména vybraným psychologickým fenoménům, které souvisejí s adaptací na život ve dvou kulturách a projevují se často ve školním prostředí: fenomén vykořenění, fenomén tichého období, vývoj a hledání identity u dětí a další.

Výuka bude probíhat formou přednášek doplněných o skupinovou diskusi a interaktivní cvičení, během kterých budou mít účastníci možnost reflektovat možný dopad psychologických aspektů migrace na proces vzdělávání.

Seminář se koná ve čtvrtek 10. listopadu od 16 hodin, předpokládaná délka semináře asi 4 hodiny. Koná se v MŠ Novoborská, Novoborská 611, Praha 9 – Střížkov.

V případě vyššího zájmu se seminář uskuteční v budově radnice Prahy 9, Sokolovská 14 a účastníci budou včas upozorněni.

Seminář je určen pro pedagogy mateřských škol a je zdarma. Maximální počet účastníků je 20, eventuálně 40 osob.

Potvrzení účasti je nutné zaslat na mail člence PS pro předškolní vzdělávání MAP III pro Prahu 9 Petře Broskev Boháčkové: broskevbohackova@gmail.com do 5. listopadu.

Lektorkou na semináři bude Darja Kovářová, psycholožka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 10.

Na tento seminář bude volně navazovat dvoudílný seminář Interkulturní komunikace I a II ve dnech 22. 11. a 29. 11.


Autor: Cen

40. ročník světového finále Schwarzkopf Elite Model Look hostila Praha

23. června 2024 v 11:43

Pražská O2 arena se v sobotu 15. června 2024 stala centrem modelingového světa. Hostila totiž světové finále 40. ročníku nejprestižnější modelingové soutěže Schwarzkopf Elite Model Look, které proběhlo v české metropoli již potřetí. Odborná porota vyhlásila vítěze Micklate Décio Macobola...

Možnosti sociálních služeb i rady odborníků nabídl Den zdraví a Veletrh sociálních služeb

20. června 2024 v 07:52

Ve středu 19. června proběhl v Praze 13 na Slunečním náměstí již 9. ročník Dne zdraví a zároveň také Veletrh sociálních služeb. Na travnaté ploše před radnicí byly k dispozici desítky stánků, které návštěvníkům nabídly pestré informace ze světa zdraví, prevence a sociálních...

Dny prevence v DBK se zaměřily na prevenci rakoviny prostaty

16. června 2024 ve 20:54

Ve středu a ve čtvrtek odpoledne se v OC DBK Budějovická konaly Dny prevence, které byly zaměřeny na prevenci rakoviny prostaty.

Dovolená podle gusta NobodyListena? Miluju bordel a smrad, říká s humorem

15. června 2024 v 11:49

DJ NobodyListen alias Jakub Strach má napilno. Známý muzikant a svého času také model se nedávno zapojil do projektu s názvem glo Dialog, který osobně v rámci doprovodné hudební show představil na pražské smíchovské náplavce. Čeká ho prací nabité léto, ale čas najde i na odpočinek. Možná budete...

Praha 13 zve na Den zdraví na Slunečním náměstí

14. června 2024 v 07:07

Praha 13 zve na jednodenní festival zdraví a zdravého životního stylu – Den zdraví, který nabídne bohatý program partnerů akce, informace ze světa zdraví a prevence proti nemocem. Děti si mohou zasoutěžit o zajímavé ceny.

Další články
Nahoru