dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Semena a plody na cestách

Tato neobvyklá podzimní výstava v botanické zahradě vtáhne návštěvníka do světa, který je běžně lidskému oku utajen. Zažijete výlet do neznámého mikrosvěta, při němž se vám bude tajit dech. 

Pomocí elektronového mikroskopu se před vámi odehraje na velkoformátových fotografiích Viktora Sýkory fascinující divadlo, které je každodenní rutinou života rostlin. Pod hledáčkem fotoaparátu semena ožijí vlastním životem a odhalí nám fantazii neomezující svět dokonalých tvarů, které však vycházejí z přísných přírodních zákonů. 

Výstava bude zároveň doplněna živými exponáty – rostlinami, které jsou středem zájmu fotografova objektivu. Dozvíte se také, jakým způsobem se semena šíří, mnohá putují tisíce kilometrů, než vyklíčí.

Expozice se koná ve výstavním sále, v Ornamentální zahradě, ve Stráni a foliovém skleníku v severní části zahrady.

Výstava potrvá do 12. října.

Botanická zahrada hl. m. Prahy, Nádvorní 134, Praha 7 – Troja


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Další články
Nahoru