Dnes Pátek - jasno 0°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 3°C
Pátek 21. 1. 2022
Svátek má Běla
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Sekyra Group má územní rozhodnutí pro jižní část Smíchov City
Realizace severní části projektu Smíchov City začala před rokem. Foto: puc

Sekyra Group má územní rozhodnutí pro jižní část Smíchov City

Developerská firma Sekyra Group získala nepravomocné územní rozhodnutí pro stavbu jižní části nové čtvrti Smíchov City v Praze 5. ČTK to zjistila z úřední desky Prahy 5. Proti rozhodnutí ještě mohou účastníci řízení podat odvolání. Společnost začala loni stavět severní část rozsáhlého projektu, jižní má zahrnovat ústředí České spořitelny, kancelářské budovy a hotel s obchody.

Jižní část nové čtvrti mají tvořit čtyři budovy nového ústředí České spořitelny, tři další kancelářské stavby a hotel. Součástí stavby jsou dva nové parky.

Proti žádosti o územní rozhodnutí nepodal podle dokumentu námitky žádný z účastníků řízení a vyjádření nezaslali ani zástupci veřejnosti. Územní rozhodnutí úřad vydal 3. srpna, odvolání mohou účastníci řízení podat do 15 dní od jeho doručení.

Firma loni začala stavět severní část projektu, která bude tvořena z větší části bytovými domy. Celkem má mezi Smíchovským nádražím a Na Knížecí vzniknout téměř 400 000 metrů čtverečních bytových, administrativních, obchodních a veřejných ploch včetně kilometrového pěšího bulváru.

Praha 5 plánuje v nové čtvrti postavit školu, na kterou by měla podle předjednané dohody od developera získat pozemky. Na výstavbu čtvrti jsou navázány rovněž dopravní stavby, z nichž největší je dopravní terminál u smíchovského nádraží.

Na střeše současného vlakového nádraží vznikne autobusový terminál, který se tam přesune z Knížecí. Magistrát nyní připravuje dokumentaci projektu.

Sekyra Group staví v Praze kromě Smíchov City také novou čtvrť Rohan City na rozhraní Karlína, Invalidovny a Libně. Další investicí je projekt Žižkov City, kde firma plánuje stavět na části pozemků bývalého nákladového nádraží. Společnost připravuje projekty také v Čakovicích a na Opatově.


Autor: ČTK

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Praha vydává nový plán ochrany památkové rezervace

14. ledna 2022 v 18:00

Hlavní město knižně vydává nejdůležitější dokument pro ochranu památkové rezervace zapsané na seznam UNESCO. Management plán ochrany světového kulturního dědictví Historického centra Prahy 001 je závazným dokumentem, jenž obsahuje podrobný plán ochrany historického centra Prahy. Stanovuje také...

Další články
Nahoru