Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Sekat dobrotu vydržel jen měsíc, recidivistu zaměřeného na vloupačky nyní policisté zadrželi
Věci nalezené u zadrženého muže. Foto: Policie ČR

Sekat dobrotu vydržel jen měsíc, recidivistu zaměřeného na vloupačky nyní policisté zadrželi

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi nepoučitelného recidivistu, který při svých nočních zlodějských výpravách napáchal škodu za čtvrt milionů korun. Specializoval se na aut, kočárkáren, sklepů, provozoven a dalších objektů. Informovala o tom mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Zadržený muž si na soud počká ve vazbě.

Třiatřicetiletý recidivista byl zadržen kriminalisty z Palmovky v Praze 8 poté, co po něm bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Ve vězení už strávil sedm let života, nyní musí čekat, kolik „vyfasuje“.

„Poté, co dubnu letošního roku opustil brány věznice, vedl spořádaný život pouze jeden měsíc. Následně se tak jako již v minulosti začal vydávat na noční zlodějské výpravy, při kterých se s využitím svého ručního nářadí vloupával do podzemních garáží, vozidel, kočárkáren a dalších objektů, kde bral vše, co mělo nějakou hodnotu,“ popsala mluvčí Siřišťová.

Jeho nejoblíbenějším artiklem byla jízdní kola, kdy v některých případech, na již dříve odcizeném kole, přijel na další místo činu, zde ukradl jiné kolo a původní dopravní prostředek tam zanechal.

Při vloupání do obchodu na Žižkově měl ještě štěstí, neboť od majitele, který v provozovně přespával a kterého probudil hluk při páčení dveří prodejny, dostal při pronásledování pouze „nakopáno“, ale i tak z místa uprchl.

Po pátrání se policistům podařilo zjistit současný pobyt recidivisty v pražských Letňanech, tak si na něj počkali. V momentě, když se vracel ze svých nočních

Recidivista měl u sebe zlodějské náčiní i větší finanční hotovost. Při domovní prohlídce policisté zajistili velké množství odcizených věcí a nářadí, které při trestné činnosti používal, včetně speciálního rozlamovače zámků.

„Policejní komisař prozatím muže obvinil z deseti skutků krádeží, porušování domovní svobody a poškození cizí věci, kdy je předpoklad rozšíření obvinění o další desítky trestných činů,“ dodala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.


Autor: puc

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru