dnes
Čtvrtek - mlha
16°C
zítra
Pátek - oblacno
17°C
pozítří
Sobota - polojasno
24°C
Pražské krimi

Sedmnáctiletý sprejer ničil hradby na Folimance

Osoby sprejující na zeď hradeb v parku Folimanka si hlídka všimla v sobotu večer při kontrole Svatoplukovy ulice a vzhledem k rozsáhlosti území přivolala na místo kolegy. Na hradbách byl vytvořen červenomodrý nápis „WIMPY“ o velikosti cca 1,5×3,5 metru.

Obě hlídky se rozdělily a při průzkumu parku potkal jeden ze strážníků mladíka, který na dotaz, zda neviděl sprejujícího na hradby, odpověděl, že se jedná o jeho kamaráda, ale on sám prý nemá s nápisem nic společného. Zároveň dodal, že z místa kromě sprejera utekl ještě další kamarád.

Telefonicky se snažil s oběma mladíky spojit, což se u jednoho podařilo a ten se následně vrátil. Oba vypověděli, že na místo přišli tři, ale pak se šli oni dva projít a když se vrátili, tak třetí z nich měl na zemi položené spreje a na zdi byl nově vytvořený nápis.  

Po chvíli se na místo vrátil i poslední z trojice, který se k nápisu přiznal s tím, že při útěku zahodil spreje do křoví. Strážníci tři 17 leté mladíky omezili na osobní svobodě a pro podezření z trestného činu poškozování cizí věci je předali k dalšímu šetření kolegům ze státní policie.Na Strakonické hořelo auto

29. září 2020 ve 21:02

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 15:39 na Strakonické ulici v Praze 5 u požáru osobního auta.

Nehoda kamionu se zmraženými polotovary

26. září 2020 v 18:07

Dnes se ve 12:52 hodin na Pražském okruhu v oblasti Cholupic převrátil kamion, který ve směru na D1 zablokoval všechny pruhy.

Podezřelá dodávka na Václavském náměstí

17. září 2020 v 08:15

Na Václavském náměstí si v pondělí 14. září hlídka strážníků všimla dodávky, která vjela do pěší zóny. Na pokyn k zastavení řidič nereagoval a pokračoval v jízdě do Vodičkovy ulice, kde začal zrychlovat. Hlídka se vydala za vozidlem, které zastavila ve...

Prodavačka dohonila zloděje

12. září 2020 v 19:08

Muž v zeleném svetru a šedých kalhotách ve středu 9. září odcizil v prodejně v Praze 10 sportovní batoh, ukryl ho do své tašky a odešel bez placení. Krádež neušla jedné z prodavaček, pro kterou nebyl muž neznámým, proto přivolala strážníky, a sama začala muže...

Na Černém Mostě hořel sklep, evakuováno bylo 18 lidí

10. září 2020 v 07:01

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes od 4:41 hodin na náměstí Plukovníka Vlčka v Praze 14 u požáru sklepní kóje ve třetím patře obytného domu.

Dvě promile a jízda s botičkou

7. září 2020 v 16:47

Nejprve se muž v pátek 4. září snažil botičku z kola osobního auta sundat, pak se rozjel i s ní. Poškodil obojí a nadýchal přes 2 promile.

Další články
Nahoru