dnes
Neděle - skorojasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
26°C
Sedm desítek pražských heren bylo pravomocně zrušeno ke konci roku
Ilustrační foto: Freeimages

Sedm desítek pražských heren bylo pravomocně zrušeno ke konci roku

V Praze bylo pravomocně zrušeno k 31. prosinci loňského roku 69 heren. Celkem ke konci roku ministerstvo financí zahájilo 184 správních řízení. ČTK to sdělil Filip Běhal z ministerstva financí. V Praze je více než 200 heren. Vyhláška zakazující herny platí od 1. ledna 2016, fungovat mohou pouze zařízení vedená jako kasina. Jednotlivá správní řízení na ministerstvu končí odebráním licence.

Z celkového počtu téměř dvou stovek správních řízení vyneslo ministerstvo podle Běhala 115 rozhodnutí v první instanci řízení. To znamená, že majitelé se proti němu mohou ještě odvolat.

V druhé instanci pak bylo pravomocně zrušeno 69 heren. Ty z ulic Prahy definitivně zmizí. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, pak má v konečné fázi v Praze být zrušeno všech 212 heren.

Licence na provoz heren nemůže ministerstvo odebírat ihned a herny tak mizí průběžně. Ve správním řízení mohou jejich majitelé například podávat žádosti o prodloužení lhůty k vyjádření nebo námitky z podjatosti, po vydání rozhodnutí pak rozklad. Herny zmizely například na území Prahy 14, a to mimo jiné na Poděbradské, ve Slévačské nebo Bryksově ulici.

„Vzhledem k tomu, že řada provozoven měla v době schválení úpravy platné povolení, k faktickému skončení jejich působení dochází až nyní. Tímto způsobem se omezí přístup lidí k herním automatům, což samozřejmě kvituji," uvedla radní Irena Kolmanová (TOP 09). V minulosti si podle ní lidé stěžovali na hluk a opilé lidi v okolí herny na Jahodnici.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Psí den na náměstí Míru: Sporty, soutěže, nabídka pejsků

15. srpna 2018 v 08:44

Na středu 5. září připravila radnice druhé městské části Psí den. Na náměstí Míru se od 16 do 19 hodin pobavíte, setkáte se zajímavými hosty a dozvíte se spoustu užitečných informací.

Šest tlapek. Psí den s Prahou 6

15. srpna 2018 v 07:56

Na akci konané pod záštitou starosty šesté městské části Ondřeje Koláře se můžete těšit na ukázky výcviku, agility, veterináře nebo psí módní přehlídku.

Další články
Nahoru