dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
14°C
Sedm desítek pražských heren bylo pravomocně zrušeno ke konci roku
Ilustrační foto: Freeimages

Sedm desítek pražských heren bylo pravomocně zrušeno ke konci roku

V Praze bylo pravomocně zrušeno k 31. prosinci loňského roku 69 heren. Celkem ke konci roku ministerstvo financí zahájilo 184 správních řízení. ČTK to sdělil Filip Běhal z ministerstva financí. V Praze je více než 200 heren. Vyhláška zakazující herny platí od 1. ledna 2016, fungovat mohou pouze zařízení vedená jako kasina. Jednotlivá správní řízení na ministerstvu končí odebráním licence.

Z celkového počtu téměř dvou stovek správních řízení vyneslo ministerstvo podle Běhala 115 rozhodnutí v první instanci řízení. To znamená, že majitelé se proti němu mohou ještě odvolat.

V druhé instanci pak bylo pravomocně zrušeno 69 heren. Ty z ulic Prahy definitivně zmizí. Podle dokumentu, který zastupitelé schválili, pak má v konečné fázi v Praze být zrušeno všech 212 heren.

Licence na provoz heren nemůže ministerstvo odebírat ihned a herny tak mizí průběžně. Ve správním řízení mohou jejich majitelé například podávat žádosti o prodloužení lhůty k vyjádření nebo námitky z podjatosti, po vydání rozhodnutí pak rozklad. Herny zmizely například na území Prahy 14, a to mimo jiné na Poděbradské, ve Slévačské nebo Bryksově ulici.

„Vzhledem k tomu, že řada provozoven měla v době schválení úpravy platné povolení, k faktickému skončení jejich působení dochází až nyní. Tímto způsobem se omezí přístup lidí k herním automatům, což samozřejmě kvituji," uvedla radní Irena Kolmanová (TOP 09). V minulosti si podle ní lidé stěžovali na hluk a opilé lidi v okolí herny na Jahodnici.

Hazard začala Praha regulovat poprvé v roce 2008. Tehdejší vedení města rozhodlo o snížení počtu povolených hracích automatů z 8358 na 2724. Počet heren se snižoval i v následujících letech.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru