dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Šedí a hladoví: V pražských ulicích byly rozmístěny desítky „kovožroutů“
Kovové obaly jsou v těchto otvorech vítány. Foto: PS

Šedí a hladoví: V pražských ulicích byly rozmístěny desítky „kovožroutů“

Pražané budou moci do kontejnerů na tříděný odpad nově vyhazovat také kov. Pražské služby (PS) rozmístily po městě šedé kontejnery, které jsou určeny na plechovky od pití a nově také na kov.

Na začátku července byl pilotní projekt na sběr nápojových plechovek, kterých se od loňského května vybraly dvě tuny, prodloužen a obměněn. Do šedivých kontejnerů nyní mohou obyvatelé Prahy vyhazovat například konzervy, víčka, kovové tuby, uzávěry nebo konzervy od žrádla pro zvířata.

„Rozhodně to neznamená, že projekt na sběr plechovek končí, právě naopak,“ zdůrazňuje tiskový mluvčí Pražských služeb Radim Mana.

kontejner-na-kovy-1-clanek-nahled Díky rozšíření projektu se také zvýší počet šedivých kontejnerů v metropoli. Původně jich bylo ve vybraných lokalitách umístěno 53, nyní k nim nově přibylo dalších 21 nádob o objemu 240 litrů.

Přímo na kontejnerech Pražané najdou označení, jaké obaly do nich patří. Nádoby jsou navíc označeny samolepkou „kovové obaly“.„Doposud se šedivé kontejnery vyvážely jedenkrát měsíčně, ale předpokládáme, že tento interval se po třídění nových komodit zintenzivní,“ doplňuje Michal Šimlinger ze společnosti Pražské služby.

kontejner-na-kovy-clanek-nahled Kontejnery na kovové obaly jsou umístěny v Praze 1, Praze 4, Praze 17, Klánovicích, Hostivaři, Horních a Dolních Měcholupech, Dubči, Štěrboholech, Kolovratech a Kunraticích.

Nová stanoviště nádob na kovové obaly

tabulka-sede-odpady


Další články
Nahoru