dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražská politika

Šedesát milionů korun na obnovu domů v Praze 1

Zastupitelé schválili grantovou podporu na opravu domovního fondu ve výši 60 milionů korun. Vyhověno bylo všem 104 uchazečům, kteří splnili podmínky pro poskytnutí této účelové finanční dotace. A to v plné výši jejich žádostí.

Rozpočet původně počítal s částkou 30 milionů korun. Protože se však jedná o dlouhodobou prioritu, ze které mají užitek nejen nájemníci předmětných domů, ale i další obyvatelé Prahy 1, bylo rozhodnuto o zajištění dalších finančních prostředků.

Dvacet milionů navíc bylo uvolněno z rozpočtové rezervy Prahy 1, deset milionů je výše dotace z Magistrátu hl. m. Prahy. Celková částka určená pro rozdělení mezi 104 uchazečů je tedy 59 784 966 korun.

Dubnové usnesení zastupitelstva, které počítalo s dotací jen pro 84 žadatelů, bylo v květnu zrušeno a doplněno bylo dalších dvacet uchazečů. Tím bylo vyhověno všem uchazečům, kteří splnili podmínky. Nejčastěji se jedná o opravu fasád, oken, střech domů. Jednou z podmínek je aplikace antigraffity nátěrů na fasádách tam, kde to je z památkového hlediska možné.

„Granty na opravu a obnovu domů byly naposledy rozdělovány před čtyřmi lety. A už to začínalo být vidět. Považuji za velký úspěch, že se nám podařilo zajistit dostatek finančních prostředků a vyhovět všem žadatelům. Praha 1 lidově řečeno prokoukne a jejím obyvatelům se bude žít příjemněji,“ řekla Šárka Táborská (ČSSD), radní pro sociální oblast.

 


Další články
Nahoru