dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Pražské krimi

Seděl za loupež se zraněním, znásilnění a vraždu. Na svobodě opět loupil. S nožem v ruce

Od 27. července se kriminalisté z druhého oddělení třetího policejního obvodu zabývají případem loupežného přepadení v prodejně potravin v Novovysočanské ulici.

V odpoledních hodinách do prodejny vstoupil maskovaný lupič, který okamžitě po příchodu zamířil rovnou k prodejnímu pultu. Vzápětí prodavačce přiložil nůž ke krku se slovy, aby mu vydala veškerou finanční hotovost s výhružkou, že pokud tak neučiní, tak jí podřeže.

Žena z obavy o svůj život začala křičet o pomoc, načež jí lupič opakovaně udeřil rukojetí nože do horní poloviny těla, čímž jí způsobil zranění. Po celou dobu, kdy si násilník z pokladny vybíral peníze, před ženou šermoval nožem. Poté z místa i s uloupenou hotovostí ve výši přes deset tisíc korun utekl.

I přesto, že lupič svůj obličej maskoval kuklou, stačil kriminalistům pouhý týden na to, aby usilovnou operativní činností zjistili totožnost podezřelého muže. Pak už jim stačil jen souhlas státního zástupce, na základě kterého podezřelého zadrželi.

Muž ale zřejmě věděl, co ho čeká a policistům se nehodlal vzdát dobrovolně.  Během zadržení kladl aktivní odpor a policisté proto museli muže zpacifikovat pomocí donucovacích prostředků, včetně použití Taseru.

Kriminalisté již sedmačtyřicetiletého muže obvinili ze spáchání trestného činu loupež, za což mu v případě pravomocného odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Muž je nyní stíhán vazebně, a to i s ohledem na jeho bohatou trestní minulost zvlášť závažného charakteru. Jedná se totiž o recidivistu, který byl v minulosti mimo jiné odsouzen i za trestné činy jako loupež se zraněním, znásilnění a dokonce i vraždu. Prostředí věznic tak pro něj není neznámé, neboť poslední trest v délce čtyřiadvaceti let si odpykával až do května loňského roku. 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru