dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
10°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Seděl na lavičce s přítelkyní, opilec po nich vystřelil z plynové pistole
Napadený muž (vpravo) se snaží zadržet útočníka. Foto: Policie ČR

Seděl na lavičce s přítelkyní, opilec po nich vystřelil z plynové pistole

V pondělí odpoledne seděl na lavičce u stanice metra Opatov muž se svou přítelkyní, když k nim přišel opilec a bezdůvodně po nich vystřelil z plynové pistole. Napadený ke své obraně použil slzný plyn, který útočníkovi nastříkal do obličeje a tím ho zahnal.

Zavolal na linku 158, celou věc oznámil a útočníka pronásledoval. Ten zašel do stanice metra a začal nastupovat do soupravy. Tam se ho napadený ještě pokusil zdržet do příjezdu policejní hlídky, což se mu nepodařilo. Muž po něm opět vystřelil a následně odjel směrem do centra. Po čtvrt hodině ho policisté zadrželi ve stanici I.P. Pavlova.

„Zadržený sedmatřicetiletý muž pak skončil na policejním oddělní, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.  

Podrobil se dechové zkoušce, která ukázala téměř tři promile alkoholu v dechu. Lustrací v policejních evidencích také zjistili, že je celostátně hledaný a je na něj vydán obvodním státním zastupitelstvím pro Prahu 4 příkaz k zatčení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru