Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Šeberov je opět průjezdný, rekonstrukce frekventované silnice ale skončí až příští rok
Opravená ulice k Hrnčířům krátce před zprovozněním. Foto: Skanska

Šeberov je opět průjezdný, rekonstrukce frekventované silnice ale skončí až příští rok

O několik týdnů dříve oproti plánům je v omezeném režimu zprůjezdněna komunikace K Hrnčířům v pražském Šeberově. Náklady na orpavu zhruba kilometrového úseku mezi Šeberovem a Hrnčíři. byly přes sto milionů korun, hradí je hlavní město. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Skanska.

Na vytíženou komunikaci se podařilo vpustit dopravu už včera, takže rekonstruovaná komunikace poslouží při vyšší dopravní zátěži počátkem školního roku.

„Jsem ráda, že se rekonstrukci povedlo zkoordinovat tak, že i při pokračujících pracích bude ulice k Hrnčířům průjezdná. Nová komunikace je širší a bezpečnější, navíc končí úmorné objížďky,“ uvedla starostka městské části Praha-Šeberov Petra Venturová (Pro lepší obec).

Rekonstrukce za 103 milionů korun, u níž je investorem pražský magistrát, zahrnuje rekonstrukci ulice K Hrnčířům včetně osvětlení, úpravu přechodů pro chodce, vybudování dvou nových autobusových zastávek, přeložku části cyklostezky, a řadu prací na přeložkách inženýrských sítí.

„V místě, kde silnice prochází zástavbou, jsme využili takzvaný tichý asfalt, na autobusových zastávkách pak speciální směs, která přispívá k vyšší únosnosti,“ doplňuje stavbyvedoucí Skanska Petr Křen.

Součástí je i výstavba komunikace Příjezdová, která napojí ulici k Hrnčířům na budoucí objekt školy. Stavba bude pokračovat do poloviny roku 2023.


Autor: puc

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

2. prosince 2023 v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru