Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Čtvrtek 6. 10. 2022
Svátek má Hanuš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Šeberov je opět průjezdný, rekonstrukce frekventované silnice ale skončí až příští rok
Opravená ulice k Hrnčířům krátce před zprovozněním. Foto: Skanska

Šeberov je opět průjezdný, rekonstrukce frekventované silnice ale skončí až příští rok

O několik týdnů dříve oproti plánům je v omezeném režimu zprůjezdněna komunikace K Hrnčířům v pražském Šeberově. Náklady na orpavu zhruba kilometrového úseku mezi Šeberovem a Hrnčíři. byly přes sto milionů korun, hradí je hlavní město. V tiskové zprávě o tom informovala společnost Skanska.

Na vytíženou komunikaci se podařilo vpustit dopravu už včera, takže rekonstruovaná komunikace poslouží při vyšší dopravní zátěži počátkem školního roku.

„Jsem ráda, že se rekonstrukci povedlo zkoordinovat tak, že i při pokračujících pracích bude ulice k Hrnčířům průjezdná. Nová komunikace je širší a bezpečnější, navíc končí úmorné objížďky,“ uvedla starostka městské části Praha-Šeberov Petra Venturová (Pro lepší obec).

Rekonstrukce za 103 milionů korun, u níž je investorem pražský magistrát, zahrnuje rekonstrukci ulice K Hrnčířům včetně osvětlení, úpravu přechodů pro chodce, vybudování dvou nových autobusových zastávek, přeložku části cyklostezky, a řadu prací na přeložkách inženýrských sítí.

„V místě, kde silnice prochází zástavbou, jsme využili takzvaný tichý asfalt, na autobusových zastávkách pak speciální směs, která přispívá k vyšší únosnosti,“ doplňuje stavbyvedoucí Skanska Petr Křen.

Součástí je i výstavba komunikace Příjezdová, která napojí ulici k Hrnčířům na budoucí objekt školy. Stavba bude pokračovat do poloviny roku 2023.


Autor: puc
Další články
Nahoru