dnes
Sobota - oblacno
7°C
zítra
Neděle - polojasno
9°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
8°C
Pražská politika

Šeberov chce sám zajistit rekonstrukci ulic Lipenská a Osvětová

Městská část Praha – Šeberov požádala hlavní město o dotaci ve výši 12 400 tis. korun na rekonstrukce komunikací Lipenská a Osvětová. Městská rada s požadavkem včera souhlasila s tím, že o uvedenou částku bude snížen rozpočet magistrátního odboru městského investora na akci „Technická vybavenost Šeberov“. Návrh na poskytnutí dotace musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.   

„V Šeberově během loňské povodně prakticky zkolabovala dešťová kanalizace, po její rekonstrukci je třeba ještě opravit povrch místních komunikací. Částečně jsou opravy zahrnuty v rámci stavby TV Šeberov, jejímž investorem je odbor městského investora. Městská část Praha – Šeberov se ale v zájmu urychlení prací rozhodla převzít investorství nad rekonstrukcí ulic Lipenská a Osvětová. Na realizaci však nemá dostatek vlastních finančních prostředků, a tak požádala o pomoc Hlavní město Prahu,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra, který žádost předloží na jednání zastupitelstva tento týden.

Na rekonstrukci dešťové kanalizace, která probíhala od července do listopadu 2013, obdržela Městská část Praha – Šeberov účelovou investiční dotaci z rozpočtu Hlavního města Prahy ve výši 5500 korun.  

 

  


Manažerem volební kampaně Pirátů před podzimními volbami v Praze bude Štěpán Štrébl, který stojí za sněmovním úspěchem

19. března 2018 v 11:28

Piráti navazují na úspěšnou spolupráci s mužem, který před loňskými volbami do Sněmovny zviditelnil stranu kampaní s vězeňským autobusem. Pražským volebním manažerem bude opět Štěpán Štrébl, který uspěl v otevřeném výběrovém řízení.

Pochod centrem na protest proti Zemanovi

9. března 2018 v 17:41

Asi 200 lidí včera pochodovalo Prahou na protest proti prezidentovi Miloši Zemanovi, ale i proto, aby upozornili na klimatické změny a násilí na ženách. Akci Ženy na hrad! v den Zemanovy inaugurace pořádala Koalice 8. března, která sdružuje různá feministická hnutí a další organizace. Organizátoři...

Další články
Nahoru