dnes
Pondělí - prehanky-dest
21°C
zítra
Úterý - prehanky-dest
23°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
21°C
Pražská politika

Šeberov chce sám zajistit rekonstrukci ulic Lipenská a Osvětová

Městská část Praha – Šeberov požádala hlavní město o dotaci ve výši 12 400 tis. korun na rekonstrukce komunikací Lipenská a Osvětová. Městská rada s požadavkem včera souhlasila s tím, že o uvedenou částku bude snížen rozpočet magistrátního odboru městského investora na akci „Technická vybavenost Šeberov“. Návrh na poskytnutí dotace musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.   

„V Šeberově během loňské povodně prakticky zkolabovala dešťová kanalizace, po její rekonstrukci je třeba ještě opravit povrch místních komunikací. Částečně jsou opravy zahrnuty v rámci stavby TV Šeberov, jejímž investorem je odbor městského investora. Městská část Praha – Šeberov se ale v zájmu urychlení prací rozhodla převzít investorství nad rekonstrukcí ulic Lipenská a Osvětová. Na realizaci však nemá dostatek vlastních finančních prostředků, a tak požádala o pomoc Hlavní město Prahu,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra, který žádost předloží na jednání zastupitelstva tento týden.

Na rekonstrukci dešťové kanalizace, která probíhala od července do listopadu 2013, obdržela Městská část Praha – Šeberov účelovou investiční dotaci z rozpočtu Hlavního města Prahy ve výši 5500 korun.  

 

  


Hospodaření Prahy 6 skončilo minulý rok v přebytku 68 milionů korun

20. června 2018 ve 23:06

Hospodaření radnice Prahy 6 skončilo loni v přebytku 67,9 milionu korun. Příjmy byly 1,08 miliardy a výdaje 1,01 miliardy korun. Výsledek hospodaření dnes projednali zastupitelé městské části, uvedla ČTK.

V Praze 3 vznikla nová koalice. Co k tomu řekli její členové?

13. června 2018 v 09:23

Koaliční krize na radnici Prahy 3 včera skončila. Zastupitelé na své řádné schůzi nejprve odvolali starostku Vladislavu Hujovou a následně starostou zvolili Alexandera Bellu z ODS.

Nový starosta Prahy 3 Bellu prozradil priority vládnutí do říjnových voleb

12. června 2018 ve 23:42

Novým starostou Prahy 3 se dnes odpoledne stal Alexander Bellu z ODS. Ve funkci nahradil Vladislavu Hujovou, kterou zastupitelé třetí městské části odvolali. Bellu zveřejnil priority, na které by se chtěl ve funkci zaměřit. Na realizaci má s koaličními partnery čtyři měsíce, voliči půjdou vybírat...

Praha poskytne Nadaci Naše dítě pět bytů

12. června 2018 ve 13:39

V rámci projektu Dobrý start, který má usnadnit mladým lidem odcházejícím z dětských domovů vstup do dospělého života, hlavní město Praha poskytne Nadaci Naše dítě na základě smlouvy o nájmu pět bytů. Ta je bude dále pronajímat právě mladým lidem opouštějícím dětské domovy, kteří by jinak na...

Investiční dotace dostanou ÚPMD a IKEM

12. června 2018 ve 13:30

Na návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka Rada hl. m. Prahy dnes souhlasila s poskytnutím investiční dotace ve výši 4 460 000 Kč Ústavu pro péči o matku a dítě (ÚPMD) a investiční dotace ve výši 2 000 000 Kč Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Finanční prostředky pro...

Další články
Nahoru