dnes
Úterý - skorojasno
5°C
zítra
Středa - zatazeno
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
3°C
Pražská politika

Šeberov chce sám zajistit rekonstrukci ulic Lipenská a Osvětová

Městská část Praha – Šeberov požádala hlavní město o dotaci ve výši 12 400 tis. korun na rekonstrukce komunikací Lipenská a Osvětová. Městská rada s požadavkem včera souhlasila s tím, že o uvedenou částku bude snížen rozpočet magistrátního odboru městského investora na akci „Technická vybavenost Šeberov“. Návrh na poskytnutí dotace musí ještě schválit pražské zastupitelstvo.   

„V Šeberově během loňské povodně prakticky zkolabovala dešťová kanalizace, po její rekonstrukci je třeba ještě opravit povrch místních komunikací. Částečně jsou opravy zahrnuty v rámci stavby TV Šeberov, jejímž investorem je odbor městského investora. Městská část Praha – Šeberov se ale v zájmu urychlení prací rozhodla převzít investorství nad rekonstrukcí ulic Lipenská a Osvětová. Na realizaci však nemá dostatek vlastních finančních prostředků, a tak požádala o pomoc Hlavní město Prahu,“ uvedl 1. náměstek primátora hl. m. Prahy Jiří Vávra, který žádost předloží na jednání zastupitelstva tento týden.

Na rekonstrukci dešťové kanalizace, která probíhala od července do listopadu 2013, obdržela Městská část Praha – Šeberov účelovou investiční dotaci z rozpočtu Hlavního města Prahy ve výši 5500 korun.  

 

  


Opilého mladíka prozradila chaotická jízda

Dnes v 10:07

Pětadvacetiletý mladý muž s téměř 2,5 promile zmateně projížděl v neděli ulicemi Prahy 2. Zde si ho všimli strážníci. Mladý řidič přiznal vypití tří piv. Pro podezření ze spáchání trestného činu ho strážníci omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu opatření hlídce...

Pražští zastupitelé odmítli stáhnout z programu jednání rozpočet metropole na rok 2019

13. prosince 2018 v 15:48

Opozičním ODS a ANO se nepodařilo prosadit vyškrtnutí návrhu rozpočtu na rok 2019 z programu dnešního jednání pražských zastupitelů. Po téměř dvouhodinové diskusi zastupitelé návrh v hlasování odmítli, uvedla ČTK. 

ODS: Nechceme, aby měla Praha 80 procent prostředků na investice zaparkováno v rezervách

13. prosince 2018 v 10:30

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ODS kritizovali návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019. Je podle nich málo ambiciózní.

ANO: Návrh pražského rozpočtu v aktuální podobě je pro nás nepřijatelný

13. prosince 2018 v 09:50

Na dnešní tiskové konferenci před jednáním pražského zastupitelstva představitelé zastupitelského klubu ANO prohlásili, že návrh rozpočtu hlavního města na rok 2019 toto opoziční hnutí nepodpoří. Rozpočet má být hlavním bodem programu jednání zastupitelstva, které začne v 10...

Další články
Nahoru