Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé
Daniel Kroupa na loňské demonstraci na Staroměstském náměstí. Foto: Tom Rimpel

Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé

V rámci nedělního rozhovoru Miloše Zemana pro soukromou rozhlasovou stanici se prezident při kritice novinářů zaměřil na redaktora serveru Seznam Zprávy Janka Kroupu. Toho označil za podvodníka. Kroupy se následně zastal novinářův otec, filozof Daniel Kroupa. A tomu zase vyjádřili podporu lidé v komentářích na jeho facebookovém profilu, někteří z nich volili ostrá slova.

„Podle mého názoru je Seznam.cz takový odpadkový koš české žurnalistiky, protože v něm pracují neúspěšní novináři, kteří byli uvolněni ze svých předchozích mediálních pozic,“ řekl v rozhovoru Zeman, který uvedl, že Kroupu považuje za podvodníka. Na investigativním novináři nenechal ani v pokračování rozhovoru „nit suchou“.

Jankova otce Daniela zmínil Zeman, když hovořil o nedávné pietě na Pražském hradě. Na té byly na počest obětem covidové pandemie zapáleny svíčky, které chránily před větrem plastové kelímky.

„Zažil jsem několik ubožáků, kteří to kritizovali, třeba kvůli kelímkům. Vzpomínám si třeba na Daniela Kroupu, což je podle mého názoru zapšklý neúspěšný politik,“ řekl Zeman.

Kritika vlastního syna vybudila bývalého poslance a senátora Daniela Kroupu k ostré reakci. „Prezident Zeman mě dnes zařadil na seznam nepřátelských osob. Vždycky je špatné být nepřítelem, z jeho strany je to ale hloupost. Dělat si nepřítele z bývalých přátel je chyba. Do mě může, ale do mých dětí kopat nebude,“ napsal Kroupa v neděli na sociální sítě.

Pod tímto příspěvkem na facebookovém profilu se objevila řada komentářů, které převážně vyjadřovaly Kroupovi podporu.

Řada komentářů byla velmi kritických k prezidentovi, o některých by se dalo říci, že možná už za hranou. Ostatně, posuďte sami, zde je výběr některých komentářů pod příspěvkem:

Snad si z toho nic neděláte, všeho do času, možná si tak zadělal na něco horšího.

Od toho zlodědka je to ocenění Vašich kvalit. Člověk si říká, že nemůže klesnout hlouběji, ale ono dno zlodědka je nekonečné.

Gratuluji Vám za Vaše děti, za Vaši rovnost a teď i za vyznamenání od Zemana. Je to čest být jeho nepřítelem, protože on není hoden být Vaším přítelem. Děkuji za Vás i Vaše skvělé děti.

Pane docente, jako otec Vám rozumím. Ale taková nula, jako je Zeman, skutečně nestojí za stres a „nervy”. Celá ta hradní sebranka snad nereprezentuje celou polovinu voličů, kteří ho zvolili.

Zeman Vašemu synovi nesahá ani po paty, minimálně co se slušnosti týče.

Važte si toho pane Kroupo, že stojíte na straně nepřátel toho podivného hradního monstra. Jste na správném místě.


Autor: Karel Netolický

Praha 5 nejvíce peněz investovala do školství

9. května 2022 v 11:10

Přes 280 milionů korun investovala v loňském roce Praha 5. Velká část peněz šla do snížení energetické náročnosti budov. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který minulý týden předložil zastupitelům městské části radní pro finance Jan Kavalírek (TOP 09). 

Praha 4 zveřejnila program 20. zasedání zastupitelů

9. května 2022 v 10:44

V tomto volebním období 20. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v úterý 10. května  od 12 hodin v zasedacím sále č. 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500). O návrhu programu informoval mluvčí Prahy 4 Jiří Bigas.

Praha 5 požaduje zřízení koordinátora dopravních staveb

2. května 2022 v 17:51

Oprava Barrandovského mostu zásadně omezí dopravu v páté městské části, především pak v lokalitě Smíchova a jeho širšího okolí. Podle vedení Prahy 5 metropole nedostatečně komunikuje s městskými částmi, kterých se rozsáhlé dopravní stavby bezprostředně dotýkají. Informovala o tom mluvčí smíchovské...

Další články
Nahoru