Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 3°C
Pátek 2. 12. 2022
Svátek má Blanka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé
Daniel Kroupa na loňské demonstraci na Staroměstském náměstí. Foto: Tom Rimpel

Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé

V rámci nedělního rozhovoru Miloše Zemana pro soukromou rozhlasovou stanici se prezident při kritice novinářů zaměřil na redaktora serveru Seznam Zprávy Janka Kroupu. Toho označil za podvodníka. Kroupy se následně zastal novinářův otec, filozof Daniel Kroupa. A tomu zase vyjádřili podporu lidé v komentářích na jeho facebookovém profilu, někteří z nich volili ostrá slova.

„Podle mého názoru je Seznam.cz takový odpadkový koš české žurnalistiky, protože v něm pracují neúspěšní novináři, kteří byli uvolněni ze svých předchozích mediálních pozic,“ řekl v rozhovoru Zeman, který uvedl, že Kroupu považuje za podvodníka. Na investigativním novináři nenechal ani v pokračování rozhovoru „nit suchou“.

Jankova otce Daniela zmínil Zeman, když hovořil o nedávné pietě na Pražském hradě. Na té byly na počest obětem covidové pandemie zapáleny svíčky, které chránily před větrem plastové kelímky.

„Zažil jsem několik ubožáků, kteří to kritizovali, třeba kvůli kelímkům. Vzpomínám si třeba na Daniela Kroupu, což je podle mého názoru zapšklý neúspěšný politik,“ řekl Zeman.

Kritika vlastního syna vybudila bývalého poslance a senátora Daniela Kroupu k ostré reakci. „Prezident Zeman mě dnes zařadil na seznam nepřátelských osob. Vždycky je špatné být nepřítelem, z jeho strany je to ale hloupost. Dělat si nepřítele z bývalých přátel je chyba. Do mě může, ale do mých dětí kopat nebude,“ napsal Kroupa v neděli na sociální sítě.

Pod tímto příspěvkem na facebookovém profilu se objevila řada komentářů, které převážně vyjadřovaly Kroupovi podporu.

Řada komentářů byla velmi kritických k prezidentovi, o některých by se dalo říci, že možná už za hranou. Ostatně, posuďte sami, zde je výběr některých komentářů pod příspěvkem:

Snad si z toho nic neděláte, všeho do času, možná si tak zadělal na něco horšího.

Od toho zlodědka je to ocenění Vašich kvalit. Člověk si říká, že nemůže klesnout hlouběji, ale ono dno zlodědka je nekonečné.

Gratuluji Vám za Vaše děti, za Vaši rovnost a teď i za vyznamenání od Zemana. Je to čest být jeho nepřítelem, protože on není hoden být Vaším přítelem. Děkuji za Vás i Vaše skvělé děti.

Pane docente, jako otec Vám rozumím. Ale taková nula, jako je Zeman, skutečně nestojí za stres a „nervy”. Celá ta hradní sebranka snad nereprezentuje celou polovinu voličů, kteří ho zvolili.

Zeman Vašemu synovi nesahá ani po paty, minimálně co se slušnosti týče.

Važte si toho pane Kroupo, že stojíte na straně nepřátel toho podivného hradního monstra. Jste na správném místě.


Autor: Karel Netolický

Vedení Prahy 4 rozdělilo gesce mezi jednotlivé radní

29. listopadu 2022 v 19:35

Radní Prahy 4 schválila na svém prvním zasedání ve středu 23. listopadu rozdělení gescí nad různými oblastmi v rámci samostatné působnosti městské části Praha 4. Zároveň schválila Rada i pořadí zastupování starosty místostarosty. Městská část o tom informovala na svém...

Praha 13: Mimořádné dotace pro kluby, spolky a volnočasové organizace

21. listopadu 2022 v 19:15

Rada městské části Praha 13 dnes odsouhlasila poskytnutí dotací na provozní výdaje sportovním klubům, kulturním spolkům a dalším volnočasovým organizacím v celkové výši 750 tisíc korun. Registrovaným organizacím, které pořádají aktivity pro občany Prahy 13, nabízí radnice pomoc formou mimořádné...

Další články
Nahoru