Dnes Středa - jasno 29°C
Zítra Čtvrtek - jasno 31°C
Středa 16. 6. 2021
Svátek má Zbyněk
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé
Daniel Kroupa na loňské demonstraci na Staroměstském náměstí. Foto: Tom Rimpel

Se Zemanem si Kroupa nebral servítky, podobně reagovali i jeho podporovatelé

V rámci nedělního rozhovoru Miloše Zemana pro soukromou rozhlasovou stanici se prezident při kritice novinářů zaměřil na redaktora serveru Seznam Zprávy Janka Kroupu. Toho označil za podvodníka. Kroupy se následně zastal novinářův otec, filozof Daniel Kroupa. A tomu zase vyjádřili podporu lidé v komentářích na jeho facebookovém profilu, někteří z nich volili ostrá slova.

„Podle mého názoru je Seznam.cz takový odpadkový koš české žurnalistiky, protože v něm pracují neúspěšní novináři, kteří byli uvolněni ze svých předchozích mediálních pozic,“ řekl v rozhovoru Zeman, který uvedl, že Kroupu považuje za podvodníka. Na investigativním novináři nenechal ani v pokračování rozhovoru „nit suchou“.

Jankova otce Daniela zmínil Zeman, když hovořil o nedávné pietě na Pražském hradě. Na té byly na počest obětem covidové pandemie zapáleny svíčky, které chránily před větrem plastové kelímky.

„Zažil jsem několik ubožáků, kteří to kritizovali, třeba kvůli kelímkům. Vzpomínám si třeba na Daniela Kroupu, což je podle mého názoru zapšklý neúspěšný politik,“ řekl Zeman.

Kritika vlastního syna vybudila bývalého poslance a senátora Daniela Kroupu k ostré reakci. „Prezident Zeman mě dnes zařadil na seznam nepřátelských osob. Vždycky je špatné být nepřítelem, z jeho strany je to ale hloupost. Dělat si nepřítele z bývalých přátel je chyba. Do mě může, ale do mých dětí kopat nebude,“ napsal Kroupa v neděli na sociální sítě.

Pod tímto příspěvkem na facebookovém profilu se objevila řada komentářů, které převážně vyjadřovaly Kroupovi podporu.

Řada komentářů byla velmi kritických k prezidentovi, o některých by se dalo říci, že možná už za hranou. Ostatně, posuďte sami, zde je výběr některých komentářů pod příspěvkem:

Snad si z toho nic neděláte, všeho do času, možná si tak zadělal na něco horšího.

Od toho zlodědka je to ocenění Vašich kvalit. Člověk si říká, že nemůže klesnout hlouběji, ale ono dno zlodědka je nekonečné.

Gratuluji Vám za Vaše děti, za Vaši rovnost a teď i za vyznamenání od Zemana. Je to čest být jeho nepřítelem, protože on není hoden být Vaším přítelem. Děkuji za Vás i Vaše skvělé děti.

Pane docente, jako otec Vám rozumím. Ale taková nula, jako je Zeman, skutečně nestojí za stres a „nervy”. Celá ta hradní sebranka snad nereprezentuje celou polovinu voličů, kteří ho zvolili.

Zeman Vašemu synovi nesahá ani po paty, minimálně co se slušnosti týče.

Važte si toho pane Kroupo, že stojíte na straně nepřátel toho podivného hradního monstra. Jste na správném místě.


Autor: Karel Netolický

Novou starostkou Prahy 17 je Kopejtková, vystřídala odvolanou Synkovou

6. června 2021 v 11:29

Novou starostkou Prahy 17 zvolili zastupitelé dosavadní místostarostku Alenu Kopejtkovou (ODS). Jitku Synkovou (ODS) zastupitelé městské části z pozice starostky v tajné volbě odvolali. Odvolání navrhl tamní klub ODS. Důvodem bylo neřešení problémů vzniklých zvláště v souvislosti se zbudováním...

Koalice SPOLU vydává program Dáme Česko dohromady formou podcastu

2. června 2021 v 17:07

Středopravicové uskupení tak jde naproti těm, kteří preferují mluvené slovo, nebo prostě nemají tolik času, aby si stihli přečíst celý volební program.

Další články
Nahoru