Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský životVíkendové tipy

Se starostkou okolo Pětky: Umění ve veřejném prostoru

Tradiční putování se starostkou Pětky Renátou Zajíčkovou po páté městské části. V neděli 12. září budete mapovat umění ve veřejném prostoru. V Praze vzniká málo kvalitních a inovativních uměleckých děl a site-specific intervencí ve veřejném prostoru. Víte například, co je to mural art? Kde ho v Praze 5 najdete? A čím se liší od graffiti? Vše o tomto street artovém fenoménu se dozvíte od ilustrátora Vladimíra Strejčka ze studia DRAWetc.

Začíná se v 10 hodin v kobce č. 9 na smíchovské náplavce přednáškou, která vysvětlí, co to mural art je a jak atmosféru města ovlivňuje. Přijdou umělci a další hosté z řad akademických profesionálů. Po procházce po Pětce s několika zastávkami a diskuzí bude připraveno pohodové posezení i malé kreativní překvapení.


Autor: TZ, red

Letní trhy na náměstí Republiky

15. srpna 2022 v 10:15

Náměstí Republiky se proměnilo v rozkvetlou louku. Trhovci nabízí ve dvanácti letně nazdobených stáncích vybrané pochutiny a drobné řemeslné výrobky. Návštěvníci centra Prahy se tak mohou občerstvit při procházkách hlavním městem až do 28. srpna.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 33. týden

13. srpna 2022 ve 12:25

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 14 vyhlásila pro nezletilé obyvatele městské části soutěž o elektrokoloběžky

12. srpna 2022 v 16:54

Jsi ve věku od 6 do 16 let, jsi místní, baví tě točit videa a chceš se prohánět na vlastní elektrokoloběžce? Řekni rodičům a společně si prostudujte pravidla soutěže „14 elektrokoloběžek pro Prahu 14“, kterou pro zdejší děti a mládež připravila městská část...

Další články
Nahoru