Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce, nakonec havaroval

Policisté si včera v půl jedenácté večer všimli ve Vršovické ulici v Praze 10 řidiče motocyklu, kterého chtěli zkontrolovat. Ten odbočil do ulice Bělocerkevská a nereagoval na výzvu k zastavení, naopak přidal plyn a snažil se jim ztratit z dohledu. 

Několik set metrů za křižovatkou se otočil do protisměru a chtěl hlídku setřást. To se mu však nepodařilo. Ve chvíli, kdy se pokusil vyjet na chodník, nezvládl řízení a havaroval. Ihned poté utekl do blízkého křoví.

Policisté šestatřicetiletého muže velmi rychle doběhli a na místě zadrželi. Vzápětí jim policejní evidence ukázaly, že měl již druhý platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Šetřením na místě zjistili, že po motocyklu bylo vyhlášené celostátní pátrání a registrační značky k němu vůbec nepatří.

Motorkář se také podrobil dechové zkoušce a testu na drogy, u kterého vyšel pozitivní výsledek na amfetaminy a metamfetaminy.

V současné době je muž podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Havarovaný motocykl byl odcizen tento rok v červenci v Praze 10 a policisté ho předají zpět právoplatnému majiteli.


Autor: Alo

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru