Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Se dvěma zákazy řízení ujížděl na kradené motorce, nakonec havaroval

Policisté si včera v půl jedenácté večer všimli ve Vršovické ulici v Praze 10 řidiče motocyklu, kterého chtěli zkontrolovat. Ten odbočil do ulice Bělocerkevská a nereagoval na výzvu k zastavení, naopak přidal plyn a snažil se jim ztratit z dohledu. 

Několik set metrů za křižovatkou se otočil do protisměru a chtěl hlídku setřást. To se mu však nepodařilo. Ve chvíli, kdy se pokusil vyjet na chodník, nezvládl řízení a havaroval. Ihned poté utekl do blízkého křoví.

Policisté šestatřicetiletého muže velmi rychle doběhli a na místě zadrželi. Vzápětí jim policejní evidence ukázaly, že měl již druhý platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Šetřením na místě zjistili, že po motocyklu bylo vyhlášené celostátní pátrání a registrační značky k němu vůbec nepatří.

Motorkář se také podrobil dechové zkoušce a testu na drogy, u kterého vyšel pozitivní výsledek na amfetaminy a metamfetaminy.

V současné době je muž podezřelý ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi.

Havarovaný motocykl byl odcizen tento rok v červenci v Praze 10 a policisté ho předají zpět právoplatnému majiteli.


Autor: Alo

Při napadení v autoservisu v Řepích zemřel muž

Včera v 08:08

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne zasahovali u případu napadení v autoservisu v Řepích. Zemřel tam muž, dalšího policie zadržela.

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Další články
Nahoru