dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Sdružení pomáhá zdravotně postiženým
Novinkou je doprava vozíčkářů a na to se vážící doprava na schodolezu. Foto: 3P,o.s.

Sdružení pomáhá zdravotně postiženým

Občanské sdružení 3P,o.s. se stalo nástupnickou organizací Centra pro zdravotně postižené. I když sdružení zatím nepracuje v režimu registrovaných sociálních služeb, nabízí i nadále řadu žádaných služeb.

I když nepracujeme v režimu sociálních služeb, snažili jsme se spoustu aktivit zachovat. Konají se u nás různé druhy cvičení, zdravotní, relaxační, jóga. Individuální počítačové kurzy. Zachovali jsme i bezplatnou právní poradnu. 

Také se u nás schází spousta organizací, např, Verva, SPCCH, STP, Afázie. S některými z nich jsme v přímé spolupráci, např. Spektra, která zajišťuje pomůcky pro zrakově postižené.

Půjčovna kompenzačních pomůcek

Jsme ale především půjčovna kompenzačních pomůcek. Lze si u nás vypůjčit polohovací postele, mechanické i elektrické vozíky, klozetová křesla, sedačky na vanu, schodolezy a spoustu dalších pomůcek. Za pomůcky se platí čistá doba zapůjčení, přeplatky vracíme.

Pomůcky také dovážíme, cena je 12 korun na kilometr při cestě tam i zpět. Kromě pomůcek zajišťujeme i dopravu klientů, doprava není vázána na ZTP. Novinkou je doprava vozíčkářů a na to se vážící doprava na schodolezu. (Částka je paušálně 50 korun + 50 korun za každé patro). 

Od března u nás bude probíhat nový projekt s názvem „Péče o blízké neznamená konec pracovní kariéry“. Projekt je spolufinancovaný z EU. Založena budou dvě coworkingová centra, z nichž jedno bude u nás a druhé na Praze 1. Sídlíme na adrese Wuchterlova 11, Praha 6,  www.3P-os.cz

Text napsala Pavla Mečířová (3P, o.s.)


Ježíškova vnoučata: TOP tým vybral mezi členy 15 000 korun na invalidní vozíky

13. ledna 2018 v 08:55

Předání šesti kolečkových křesel zástupcům Sanatoria TOPAS ve Vizovicích je výsledkem sbírky mezi členy mládežnického spolku TOP tým v rámci projektu Ježíškova vnoučata od Českého rozhlasu. V předvánoční sbírce mezi členy, jejichž věk se pohybuje v rozmezí 15 až 35 let, dokázali organizátoři...

Pohovory nanečisto. Šance pro ženy s trestní minulostí

9. prosince 2017 v 11:23

Mít záznam v Rejstříku trestů není ideální pozice pro nalezení práce. Navíc pokud máte ještě obrovské dluhy, malé sebevědomí a vyšší věk.

Dvě významná ocenění pro Vodní dům

4. prosince 2017 v 07:53

Vodní dům zvítězil v pátém ročníku soutěže o nejoblíbenější turistický cíl Česka v kategorii Kudy z nudy – zážitek pro celou rodinu.

Cena Přístav za rok 2017 zná své držitele

2. prosince 2017 v 10:53

Česká rada dětí a mládeže (ČRDM) udělila 30. listopadu pět svých tradičních ocenění těm, kteří v sobě nalézají kromobyčejnou vůli podporovat mimoškolní práci s dětmi a mládeží.

Lidé pomocí Nadačního fondu Pečovatel letos zajistili potřebným 5648 hodin asistenční péče

28. listopadu 2017 v 07:38

K Nadačnímu fondu Pečovatel se v letošním roce přidalo pět známých osobností, které nyní v roli patrona pomáhají s financováním péče pro nemocné či nemohoucí klienty. I díky nim se v letošním roce vybralo přes 700 000 korun, které putují přímo na úhradu služeb...

Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství

27. listopadu 2017 ve 12:27

Po nákupní horečce na Black Friday do Česka letos podruhé přichází Giving Tuesday – světový svátek dárcovství a nejštědřejší den v roce. Celý svět včetně Česka se spojí s jediným cílem, aby pomáhal a vrátil společnosti něco dobrého zpět. Giving Tuesday si v Česku pod svá křídla vzala Asociace...

Další články
Nahoru