dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Sdružení: magistrát ignoruje kritiku změn MHD
Turistická špička po nedělním poledni na Malostranské. Foto: archiv Pražské matky

Sdružení: magistrát ignoruje kritiku změn MHD

„Namísto systematického rozvoje městské hromadné dopravy a posilování stabilní sítě linek se občané metropole loni v září dočkali nesystémových změn, které nebyly projednány s veřejností a které značné části Pražanů nevyhovují,“ tvrdí pět občanských iniciativ, které už půl roku jednají s představiteli města ve snaze dosáhnout přehodnocení změn MHD.

„Nebuďte pasivní a se svými podněty na zkvalitnění sítě městské hromadné dopravy se obracejte na své volené zástupce,“ vyzývají Pražany občanské iniciativy.

„Pokud neměly být důvodem pro nové schéma úspory, ale zdokonalení MHD, které však nevyhovuje značné části veřejnosti, je třeba nejen provést objektivní šetření spokojenosti – nezávislé na ROPIDu, který změny naplánoval – se stávajícími linkami a spoji, ale vést také veřejnou debatu o již zavedených změnách a připomínky nespokojené veřejnosti i městských částí řádně vypořádat“, domnívá se Karin Marques, iniciátorka občanské iniciativy ke změnám MHD.

„Město dokonce ignoruje i výhrady rodičů týkající se snížení bezpečnosti dětí kvůli zvýšenému množství přestupů a přebíhání z jednoho spoje na druhý,“ říká Jarmila Johnová se sdružení Pražské matky.

Společné vyjádření pěti pražských občanských sdružení k situaci v MHD si můžete přečíst v rubrice Občanská družení  www.prazskypatriot.cz/…ka-sdruzeni/.


Další články
Nahoru