Dnes Středa - zatazeno 21°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 25°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sdílené elektroskútry BeRider od června v Praze skončí
Elektrické skútry pod značkou BeRider. Foto: Škoda Auto DigiLab

Sdílené elektroskútry BeRider od června v Praze skončí

Služba sdílených elektroskútrů BeRider v Praze od června skončí. Provozovatelům z dceřiné společnosti automobilky Škoda Auto se nepodařilo najít vhodného partnera pro zajištění dalšího provozu. Společnost o tom dnes informovala na webu.

Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4 200 000 kilometrů a tím pomohli ušetřit 512 tun oxidu uhličitého, uvádí firma.

Na začátku června bude provoz služby BeRider ukončen a skútry zmizí z ulic. „Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera," vysvětlili zástupci firmy rozhodnutí ukončit činnost. Dodali, že provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a společnost se nyní bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s mobilitou a digitální službami v osobních vozech.

Neproježděný kredit bude zákazníkům vrácen na účet, uvedli provozovatelé služby. Použité elektroskútry lidem odprodávat neplánují. „Jednáme o jejich prodeji další firmě nebo firmám, které by je mohly provozovat," uvádí BeRider na webu.


Autor: ČTK

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Další články
Nahoru