Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Sdílené elektroskútry BeRider od června v Praze skončí
Elektrické skútry pod značkou BeRider. Foto: Škoda Auto DigiLab

Sdílené elektroskútry BeRider od června v Praze skončí

Služba sdílených elektroskútrů BeRider v Praze od června skončí. Provozovatelům z dceřiné společnosti automobilky Škoda Auto se nepodařilo najít vhodného partnera pro zajištění dalšího provozu. Společnost o tom dnes informovala na webu.

Nabídku sdílených elektroskútrů spustila společnost Škoda Auto DigiLab v Praze v roce 2019. Za čtyři roky provozu najezdili zákazníci přes 4 200 000 kilometrů a tím pomohli ušetřit 512 tun oxidu uhličitého, uvádí firma.

Na začátku června bude provoz služby BeRider ukončen a skútry zmizí z ulic. „Vždy jsme věděli, že službu je třeba dál rozšiřovat: mít více skútrů ve více městech. Pro zajištění dalšího provozu se nám nepodařilo najít vhodného partnera," vysvětlili zástupci firmy rozhodnutí ukončit činnost. Dodali, že provozování služeb jako BeRider není pro Škoda Auto DigiLab hlavní činnost a společnost se nyní bude soustředit na klíčové projekty, které jsou spojeny s mobilitou a digitální službami v osobních vozech.

Neproježděný kredit bude zákazníkům vrácen na účet, uvedli provozovatelé služby. Použité elektroskútry lidem odprodávat neplánují. „Jednáme o jejich prodeji další firmě nebo firmám, které by je mohly provozovat," uvádí BeRider na webu.


Autor: ČTK

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Dnes v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Další články
Nahoru