dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Sculpture line: Poslední možnost vidět žraločí ploutev, Buddhu a další originální sochy v ulicích
Žraločí ploutev je k vidění u Futurama business parku v Karlíně. Foto: archiv

Sculpture line: Poslední možnost vidět žraločí ploutev, Buddhu a další originální sochy v ulicích

Již jen do zítřka budou v Praze k vidění originální sochy, které od počátku června v rámci festivalu Sculpture line oživují zdejší ulice a veřejná prostranství.

Pražané i turisté na svých cestách mohli denně potkávat například záhadné modré postavy prchající po hladině Vltavy, projít se pod Velkým prádlem visícím nad nádvořím Novoměstské radnice, vidět obří žraločí ploutev ve fontáně v karlínském Futurama Business Parku, na letišti je vítal třímetrový Buddha a malé i velké návštěvníky pražské ZOO těšili roztomilí dvojmetroví Mazlíci.

Sochařská linka  Sculpture line má na své trase bez mála dvacet zastávek, které si v průběhu tří měsíců prošly tisíce lidí. „Překvapilo nás, kolik lidí si prošlo celou trasu. Zájem lidí o jednotlivé sochy, o autory, ale i o celý festival, předčil naše očekávání a nás to nesmírně těší. Chtěli jsme veřejnosti přiblížit tvorbu současných umělců, a to se nám, myslím, podařilo. Již nyní začínáme pracovat na příštím ročníku,“ popisuje ředitel sochařského festivalu Ondřej Škarka.

S jednotlivými instalacemi a lokalitami jejich umístění se můžete seznámit na www.sculptureline.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru