Dnes Sobota - zatazeno 10°C
Zítra Neděle - polojasno 9°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Schwarzenbergovi bylo navrženo udělení čestného občanství Prahy 1 in memoriam
Karel Schwarzenberg. Foto: archiv TOP 09

Schwarzenbergovi bylo navrženo udělení čestného občanství Prahy 1 in memoriam

Na základě doporučení Komise pro občanské záležitosti, udělování čestného občanství a Ceny Prahy 1 přijalo vedení první městské části v pondělí návrh osobností, které byly nominované na udělení čestného občanství a Ceny Prahy 1. Je mezi nimi i bývalý ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg, který zemřel před měsícem ve Vídni.

Rada MČ Praha 1 předloží na jednání zastupitelstva tyto osobnosti za jejich významná vědecká a jiná díla a aktivity mající vztah k Praze 1:

MUDr. Jaroslav Eliáš — Cena Prahy 1
Lékař, zakladatel Společnosti pro duchovní hudbu, rytíř Maltézského řádu.

Inka Vostřezová — Cena Prahy 1
Spoluzakladatelka známého Československého státního souboru písní a tanců (ČSSPT), který působil v Československu v období 1948–1991, a po celou dobu sídlil na území v MČ Praha 1.

Soňa Červená — Čestné občanství in memoriam
Česká herečka a operní pěvkyně, mezzosopranistka & altistka. Zemřela letos 7. května v Praze.

Karel Schwarzenberg — Čestné občanství in memoriam
1. místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí od 13. července 2010 do 17. června 2013. 1. místopředseda a ministr v demisi od 17. června 2013 do 10. července 2013. Zemřel letos 12. listopadu ve Vídni.

Mgr. Jana Ferstlová — Čestné občanství in memoriam
Dlouholetá pedagožka na Základní škole J. Gutha-Jarkovského, bývalá vedoucí pěveckého sboru Gut!

„Těší mě ocenění významných osobností, které působily na naší městské části a tím ji uváděly ve známost, za což jim a jejich činům patří naše pozornost a dík,“ podpořila návrh starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09).


Autor: red

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

Včera v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru