dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská politika

Praha 4 bude mít rozpočet přesahující miliardu korun

Zastupitelstvo městské části Praha 4 včera schválilo rozpočet na letošní rok. Čtvrtá městská část bude podle něj letos hospodařit s částkou přesahující miliardu korun. Hospodaření městské části bude i v letošním roce vyrovnané, rozdíl mezi výdaji a příjmy ve výši 283 milionů korun bude kryt vlastními zdroji městské části. Pro rozpočet hlasovalo 23 členů zastupitelstva, proti bylo 18 zastupitelů a jeden se zdržel.

„Náš rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice). Investice v řádu desítek miliónů korun půjdou především na výstavbu domova pro seniory Hudečkova, obnovu koupaliště Lhotka, rekonstrukci bytů v Táborské ulici a zateplení mateřských a základních škol.

Menší investiční prostředky půjdou do navýšení kapacity mateřské školy Němčická, městská část dokončí zateplení čtyř školek, další peníze půjdou do hřišť a herních prvků mj. na Zeleném pruhu a Na Mlejnku.

„Obnovujeme chodníkový program a investovat budeme i do bezmotorové dopravy a bezbariérových řešení ve veřejném prostoru. Chystáme investice v zeleni a vnitroblocích včetně sanace Branické skály. Dokončit bychom měli úpravy v Branickém divadle,“ uvedl dále starosta Petr Štěpánek.


Další články
Nahoru