Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Schůzka SPOLU, Pirátů a STAN v Praze posun nepřinesla, zopakuje se v pátek
Zdeněk Hřib (Piráti) a Bohuslav Svoboda z ODS (vpravo) při ustavujícím zasedání zastupitelstva. Foto: SPOLU pro Prahu

Schůzka SPOLU, Pirátů a STAN v Praze posun nepřinesla, zopakuje se v pátek

Na pražském magistrátu se dnes sešli předsedové zastupitelských klubů SPOLU (ODS, TOP 09, KDU-ČSL), Pirátů a STAN. Schůzka však posun v jednání o pražské koalici nepřinesla a v pátek dopoledne by se měla konat znovu. Politici to po skončení jednání řekli novinářům.

Podle předsedy klubu Pirátů Daniela Mazura bude nutné do pátku projednat, zda na schůzku půjde jako zástupce pouze svojí strany, nebo i Prahy Sobě, se kterou Piráti vytvořili Alianci stability. SPOLU s Prahou Sobě stále jednat odmítá.

Předsedové tří klubů se dnes na magistrátu sešli na pozvání předsedy klubu SPOLU Zdeňka Zajíčka (ODS). Koalice SPOLU v úterý večer opět vyzvala Piráty a STAN k jednání o vytvoření koalice na vládním půdorysu, kterou od voleb prosazuje. Jednání nicméně stále nepokročila, komplikuje je vytvoření Aliance stability a deklarace Pirátů a Prahy Sobě, že budou jednat pouze společně.

Politici se na dnešní schůzce podle Zajíčka informovali o situaci po první části ustavujícího jednání zastupitelstva, které minulý týden zastupitelé kvůli absenci koaliční dohody přerušili do 24. listopadu. Zajíček dodal, že v pátek by se měla schůzka ve stejném formátu opakovat poté, co se k dalšímu postupu vyjádří jednotlivé kluby.

Na vyjádření klubů Pirátů a Prahy Sobě bude podle Mazura záležet to, jestli se schůzky v pátek zúčastní jako zástupce aliance nebo pouze Pirátů. „Bude to mít vliv na dynamiku toho, co se bude dít v následujících dnech a týdnech,“ řekl. Zajíček zopakoval, že o jednání s Prahou Sobě SPOLU nestojí.

„U nás je pozice stále stejná, v tuhle chvíli nehodláme dále jednat s aliancí. Pan kolega Mazur mě informoval o tom, že dostaneme oficiální nabídku ze strany aliance, já jsem zase přislíbil, že obratem na tu nabídku budeme reagovat," řekl.

Komunální volby v Praze letos vyhrála koalice SPOLU, v 65členném zastupitelstvu získala 19 mandátů. Druhé skončilo ANO se 14 mandáty. Třetí Piráti mají 13 zastupitelů. Čtvrtá Praha Sobě má 11 mandátů, pět zastupitelů má na pátém místě STAN.

Šesté je SPD se třemi mandáty. Praha je SPOLU s Hradcem Králové posledním z 27 statutárních měst v ČR, kde ještě není ustavené nové vedení města. V Hradci Králové již tento týden vznikla dohoda o koalici.


Autor: ČTK

Zklidňování dopravy na obou březích Vltavy? Zastupitelé Prahy 1 schválili memorandum

17. května 2023 ve 21:02

Na návrh radního pro dopravu Prahy 1 Vojtěcha Ryvoly (ANO) projednali zastupitelé Prahy 1 Memorandum o zklidnění dopravy na obou březích Vltavy.

Praha 18 zve na zasedání Kontrolního výboru ZMČ

16. května 2023 v 11:58

Zasedání Kontrolního výboru ZMČ Prahy 18 se koná ve středu 17. května od 18 hodin.

Zasedne Výbor pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18

15. května 2023 v 11:37

Zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Prahy 18 se uskuteční v úterý 16. května v 17 hodin.

Zasedání výboru pro otevřenou radnici Prahy 18

11. května 2023 v 07:48

Výbor pro otevřenou radnici zasedá v pondělí 15. května v 17:30 v obřadní síni ÚMČ Praha 18, Bechyňská 639.

V Letňanech zasedne Výbor pro školství vzdělávání a sport

10. května 2023 v 07:00

V budově ZŠ generála Františka Fajtla se 15. května v 17 hodin koná zasedání Výboru pro školství vzdělávání a sport.

Na radnici Prahy 18 zasedne Výbor pro dopravu a majetek

6. května 2023 v 06:26

V úterý 9. května se v obřadní sni ÚMČ Praha 18 v Bechyňské ulici 639 koná zasedání Výboru pro dopravu a majetek. Začíná v 17 hodin a je přístupné veřejnosti.

Další články
Nahoru