dnes
Sobota - polojasno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražské krimi

Schoval ji do kanálu na poli: Chtěl si vylepšit Vánoce na úkor Francouzů, je v průšvihu

Ve středu odpoledne vezl taxikář francouzsky hovořící pasažéry od jednoho z hotelů na Pražský hrad. Po vystoupení z vozu a jeho odjezdu pryč žena zjistila, že na zadním sedadle zapomněla svou kabelku. Ta obsahovala hotovost, osobní doklady a platební karty v celkové hodnotě osm tisíc Euro.

Poškozená o této situaci okamžitě informovala manažera hotelu, který se spojil s policisty. Přes radiodispečink taxislužby se podařilo získat telefon na taxikáře a spojili se s ním. „Vraťte se do hotelu," sdělili mu.

„Taxikář zprvu zapíral, seč mu síly stačily, kdy tvrdil, že si není vědom toho, že by v jeho voze kdokoliv cokoliv zapomněl. Navíc se bránil i tomu, že by jakékoliv francouzské pasažéry toho dne vůbec vezl,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Pražští strážníci z takzvaného taxi týmu provedli osmačtyřicetiletému muži revizi taxametru. Ta prokázala, že poslední jízdu toho dne jel skutečně od konkrétního hotelu právě na Pražský hrad. Navíc policisté pohotovostní motorizované jednotky zjistili ještě další zásadní indicie, pod jejichž tíží se taxikář k přisvojení kabelky doznal.

Kabelku uschoval v kanálové vpusti na poli poblíž Mníšku pod Brdy. Později ho vyšetřovatel na policejní služebně obvinil z trestných činů zatajení věci, a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za tyto delikty hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na dva roky.

Policisté také zjistili, co taxikáře k tomuto jednání vedlo. „Jakmile zjistil, co je obsahem kabelky, rozhodl se zpestřit si nemalou finanční hotovostí Vánoce,“ dodal Tomáš Hulan.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru