Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražský život

Schola Pragensis: Největší přehlídka středních škol

Přes 100 tisíc deváťáků čeká brzy rozhodnutí, kam jít studovat dál. Ujasnit si priority, zájmy a vlastní možnosti pomáhá výstava Schola Pragensis. Největší přehlídka středních a vyšších odborných škol v Česku, která proběhne od čtvrtka 23. do soboty 25. listopadu v Kongresovém centru Praha, letos představí 150 vystavovatelů. Vstup pro všechny je zdarma.

Schola Pragensis – veletrh pražských středních škol pořádaný pražským magistrátem každoročně už od devadesátých let – by neměl minout žádného deváťáka. Na 28. ročníku veletrhu získají budoucí středoškoláci přehled o bohaté nabídce středních škol, informace o podmínkách přijetí, podrobnosti o průběhu studia nebo možnostech budoucího uplatnění.

„Naše škola se výstavy účastní od prvního ročníku, letos opět se stánkem 202 ve druhém patře Kongresového centra Praha. Každý zájemce zde může získat veškeré informace o průběhu studia, o aktivitách školy a možnostech uplatnění po absolvování. Současní žáci školy budou na výstavě prezentovat reálné činnosti charakterizující vybrané řemeslné obory – truhlář, malíř a lakýrník, sklenář, klempíř, kominík a další. Část stánku bude vyhrazena zahradnickým oborům. Tradičně bude zahradnická prezentace spojena s prodejem výrobků našich žáků. Na místě budou i pedagogové školy a zároveň pracovníci studijního oddělení, kteří budou poskytovat informace všem zájemcům o studium nebo návštěvu školy,“ řekl Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ).

Každoročně dorazí na Scholu Pragensis přes 30 tisíc návštěvníků. Ve všední dny dopoledne převažují prohlídky žáků 8. a 9. tříd základních škol se svými učiteli, o víkendech pak přicházejí uchazeči o studium s rodinou nebo kamarády. Vybírat zde mohou ze specializovaných škol i řemeslných oborů. Právě veletrh Schola Pragensis je spolu se dny otevřených dveří jednotlivých škol pro správnou volbu budoucích středoškoláků klíčový.

„Pro nerozhodnuté žáky je výstava Schola Pragensis výborným zdrojem detailních informací a možností srovnání preferovaných škol, a to ještě před návštěvou jejich dnů otevřených dveří. Vloni zavítalo na náš modrý stánek přes 60 procent a následně na dny otevřených dveří ve škole dokonce 83 procent našich současných prváků. Na veletrhu se uchazeči z úst našich studentů a učitelů dovídají o podobách výuky oboru informační technologie, nabízených specializacích,  skladbě předmětů,  nárocích na znalosti ze základní školy nebo o vybavení učeben,“ uvedl Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT), která je pravidelným účastníkem akce.

Schola Pragensis je určená nejen žákům základních a speciálních škol, ale i široké veřejnosti se zájmem o rekvalifikaci či doplnění vzdělání. Z celkového počtu 150 vystavovatelů se představí 134 zbytek jsou cechy a poradenské služby. Letos se koná ve dnech 23. až 25. listopadu, denně od 9 do 18 hodin, v sobotu zkráceně do 15 hodin. Vstup je zdarma bez nutné registrace.

Veletrh doplní různé workshopy a semináře. Součástí bude i hra Technikiáda, která pomůže žákům základních škol poznat své silné stránky a nasměruje je k pro ně optimálním středním školám.

„Projekt Technikiáda přináší první elektronickou evidenci aktivit a dovedností žáků základních škol. Žákům přináší nástroj pro rozvoj dovedností, které je baví a v kterých jsou šikovní. Zároveň jim ukazuje cestu, která střední škola vhodně naváže na jejich portfolio dovedností a preferencí. Technikiáda je pro žáky hrou, která je motivuje k vyhledávání aktivit, při nichž si vyzkouší škálu různých činností a získají řadu zkušeností i dovedností. Nutná je registrace se souhlasem rodiče na www.technikiada.cz,“ popsal Vít Hofman, tiskový mluvčí Magistrátu hlavního města Prahy.
Autor: Alo

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

Dnes v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Další články
Nahoru