Dnes Úterý - oblacno 3°C
Zítra Středa - oblacno 2°C
Úterý 18. 1. 2022
Svátek má Vladislav
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Schodiště u metra Lužiny získalo unikátní podobu
Starosta David Vodrážka (vpravo) a autor Petr Placák. Foto: Praha 13

Schodiště u metra Lužiny získalo unikátní podobu

Praha 13 dokončila opravu spojovacího schodiště mezi Archeologickou a Zázvorkovou ulicí. Toto značně exponované místo získalo i unikátní podobu – originální velkoplošnou malbu inspirovanou zelení.

Schodiště se nachází kousek od stanice metra Lužiny nad tubusem linky B a pochází ze stejné doby, kdy se metro na Lužinách stavělo, a proto si vyžádalo rozsáhlejší rekonstrukci. Opraven byl nejen povrch schodů, ale odborný zásah si vyžádala také svislá konstrukce v části schodiště.

Zcela nově bylo naistalováno ocelové zábradlí, které zde chodcům chybělo. Posledním krokem byla úprava povrchu, který se musel nejprve očistit od sprejerských výtvorů a následně schodiště ozdobil originální mural Petra Placáka.

„Všechny nás dost trápí sprejerské vandalství na veřejných místech, a tak jsme se rozhodli, že do opravy tohoto schodiště zapojíme profesionála, který na boční strany stavby navrhnul a následně i vytvořil celistvé dílo. Věřím, že takto postupně, a hlavně vkusně zkultivujeme nejen toto místo, ale i další v naší městské části,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

Oprava trvala dva měsíce a městskou část stála 1,6 milionu korun.

mural-1-p13


Autor: TZ, red

Dotace v Praze 4: Lhůta pro podání žádostí končí v úterý

16. ledna 2022 v 17:37

Odbor kultury, sportu a dotační politiky Úřadu MČ Praha 4 na facebookovém profilu městské části zveřejnil upozornění pro žadatele v rámci dotačních programů čtvrté městské části.  

Praha 2 si připomíná oběť Jana Palacha

16. ledna 2022 ve 13:00

Dnes si připomínáme oběť studenta Jana Palacha, který svým činem apeloval na ostatní, aby nikdy nepřestali usilovat o demokracii.

Zahradní úpravy ve Vojanových sadech a na Kampě

15. ledna 2022 v 19:43

V příštích týdnech budou probíhat úpravy některých keřových skupin ve Vojanových sadech a v parku Kampa.

Studenti navrhují podobu nové Vltavské filharmonie

14. ledna 2022 v 08:38

Účastníci 14. ročníku studentské architektonické soutěže společnosti Central Group o inspirativní návrh podoby nové národní koncertní budovy mohou své návrhy posílat ještě do konce ledna. Soutěž na téma „Návrh národní koncertní budovy – Vltavská filharmonie“ a podtitulem „Jakou podobu by mohla mít...

Zimní prohlídka mokřadů

13. ledna 2022 ve 13:28

Světový den mokřadů v Toulcově dvoře ve středu 2. února. Podíváte se do rozsáhlého mokřadu a také k tůňkám u prameniště v horním sadu.

Fashion očista. Swap s premiérou dokumentu Fast Fashion

13. ledna 2022 v 11:49

Tento víkend, 15. a 16. ledna, se ve vršovickém kulturním centru Vzlet bude konat velká lednová fashion očista i s premiérou filmu o fast fashion. Přijďte se svými nevhodnými dárky a přebytky ze skříní. Lednový swap bude hlavně o oblečení, ale je možné přinést...

Betlém v Praze 6 pomohl potřebným

13. ledna 2022 v 09:15

Živý betlém v Praze 6 v Písecké bráně byl oslavou adventu a šikovnosti dětí. Peníze, které lidé hned napoprvé věnovali jako dobrovolné vstupné při předvánočním představení, rozdělila radnice potřebným.

Další články
Nahoru