dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Schizofrenik se v rauši cítil nepřemožitelný a chtěl likvidovat pracovníky léčebny
Když byl pod vlivem pervitinu, cítil se schizofrenik jako superman. Foto: Policie ČR

Schizofrenik se v rauši cítil nepřemožitelný a chtěl likvidovat pracovníky léčebny

Trestní stíhání šestatřicetiletého pacienta z psychiatrické léčebny, kterého vyšetřovatel obvinil z trestného činu nebezpečné vyhrožování, zahájili včera kriminalisté z pražské Palmovky. Detektivové totiž zjistili, že obviněný od srpna loňského roku opakovaně telefonicky vyhrožoval fyzickou likvidací pracovníkům psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Muž sice neustále měnil SIM karty, během vyšetřování případu však policisté zjistili, že se stejnými telefonními přístroji se obdobného jednání dopouštěl i v sousedním Středočeském kraji. Tam zase vyhrožoval pracovníkovi telefonní společnosti.

V jednom z posledních případů předložil 22. března pracovnici přepážky na poště na Praze 3 odcizený občanský průkaz a požadoval vydání zásilek. „Poštovní úřednice je ovšem odmítla vydat s tím, že doklad byl nevěrohodný a muž tak odešel pryč. Po chvilce na poštu zavolal a pracovnici vyhrožoval smrtí,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

V pondělí 22. dubna se podařilo kriminalistům ve spolupráci středočeskými kriminalisty podezřelého muže dopadnout. Jeho záznamy v policejních evidencích jsou navíc pestré. V minulosti ho policisté řešili pro trestné činy krádež, podvod, šíření poplašné zprávy nebo zpronevěry.

V rauši se cítí být nepřemožitelný

Pětkrát už vykonal trest odnětí svobody a třikrát ho soud podmínečně odsoudil. Za trestný čin nebezpečné vyhrožování mu hrozí až roční vězení.

Policisté už zažádali znalce o vypracování posudku z oboru zdravotnictví a odvětví psychiatrie, od kterého se pak bude odvíjet další postup ve vyšetřování případu.

Během výslechu policisté zjistili, že muž se několikrát v minulosti léčil ze závislostí na návykových látkách (pervitin) a trpí schizofrenií. K důvodu jeho vyhrožování při výslechu uvedl, že byl rozhořčený z terapií v léčebně a rozhodl se to dát tímto způsobem najevo. Pod vlivem návykových látek se dokonce cítí jako nepřemožitelný.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru