Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Schillerová vzkázala veřejnosti: Budu na vás mít víc času, ale v opozici nezvolním. Proč?
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Zdroj foto: Média centrum / Úřad vlády ČR

Schillerová vzkázala veřejnosti: Budu na vás mít víc času, ale v opozici nezvolním. Proč?

Jak dlouho bude ještě Alena Schillerová místopředsedkyní vlády a ministryní financí? To se s ohledem na kroky Miloše Zemana a Petra Fialy teprve uvidí. Nicméně politička ANO sociální sítě plní vzkazy, ze který je patrné, že hodlá být nadále hodně vidět a slyšet. K radosti i nelibosti těch, kteří pod jejími příspěvky diskutují.

Dnes jsou to přesně čtyři roky, co se náměstkyně ministra financí Alena Schillerová posunula o stupeň výš a byla jmenovaná ministryní. Nahradila Ivana Pilného, který postupně vypadl ze skupiny oblíbenců Andreje Babiše, ke kterému měla Schillerová už z dob působení na moravském finančním úřadu blízko.

To se ostatně potvrdilo i během jejího působení na ministerském postu. Nebo si snad pamatujete na situaci, kdy by, byť jen mírně, Babišovi oponovala?

S takovým postojem nebyla ve vládě zdaleka sama, ale pokud by se měl přeci jen tvořit žebříček loajality k premiérovi, Schillerová by byla první. Nebo maximálně druhá v těsném závěsu za ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem.

Při příležitosti čtyřletého nástupu do čela ministerstva se Alena Schillerová dojala. „Jako by to bylo včera. Čtyři roky od chvíle, kdy jsem se začala rvát za Česko v dresu ministryně financí,“ ohodnotila svůj pracovní přístup ministryně.

„A i když mě teď čekají nové výzvy v opozici, rozhodně nezvolním ani nepolevím. A těším se na to, že budu mít třeba i více času na setkávání s vámi. Protože každé takové setkání vždy znamená nové nápady a nekonečnou porci inspirace,“ vzkázala lidem.

Zároveň jim připomenula, co dobré pro ně dělá. „Prominula jsem jednadvacetiprocentní DPH za dodání elektřiny a zemního plynu v listopadu a prosinci, a jak se teď v praxi ukazuje, bylo to smysluplné rozhodnutí. S Bruselem vyjednávám výjimku v podobě nulové DPH na celý příští rok a je to na dobré cestě. Vedle toho jsme připravili zákony, které by lidem od příštího roku ušetřily na energiích další tisíce. Budeme je projednávat už ve středu 15. prosince na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny, tak držte palce, ať je pětikoalice zase nesmete ze stolu,“ dodala.

Na facebookovém profilu Schillerové se čile diskutuje o jejích postojích. Bylo by zbytečné je přepisovat, jak už to u politiků bývá, jsou vyjádření diskutujících pozitivní i negativní. Obdivná, pochvalná, kritická i nenávistná. Postoje Schillerové lidi budí ke všem typům reakcí. Snad za všechny si připomeňme dvě, které jsou odlišné jako den a noc.

„Za ty čtyři roky Vám děkuji, doufám., že jste brzo zpět,“ vzkázal Schillerové Stanislav Riška. „Žádná minulá vláda nás nedovedla k takovému průšvihu! Až Aleně se podařilo nemožné,“ napsala Eva Dolenová.


Autor: Karel Netolický

V Praze 18 budou poslední březnový týden jednat výbory zastupitelstva

23. března 2023 ve 22:10

Řádné zasedání Výboru pro školství, vzdělávání a sport ZMČ Praha 18 se uskuteční v pondělí 27. března od 17 hodin v obřadní síni radnice v Bechyňské ulici.

Řádné zasedání výborů zastupitelstva Prahy 18

15. března 2023 v 18:06

V úterý 21. března se bude konat zasedání Výboru pro životní prostředí, veřejný prostor, bezpečnost a ICT Zastupitelstva městské části Praha 18.

Zastupitelé Prahy 14 budou zasedat 21. března

15. března 2023 v 17:24

Třetí zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 v tomto volebním období se bude konat v úterý 21. března v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Praha 14 o tom informovala na svém webu. Začátek zasedání v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do...

Vedení Prahy 11 schválilo opravu prvních tří nájemních bytů

14. března 2023 ve 12:59

Na svém jednání ve čtvrtek 9. března vedení jedenácté městské části schválilo opravu tří nájemních bytů. Radnice o tom informovala na webu.

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok dominují výdaje na školství

12. března 2023 ve 21:16

V rozpočtu Prahy 9 na letošní rok, který schválili zastupitelé v úterý 7. března, dominují výdaje na školství. A to jak běžné, tak i investiční, které jsou stanoveny na 233 milionů korun. Největší část – 180 milionů korun – spolkne výstavba ZŠ a MŠ U Elektry s kapacitou 33 učeben. Informovala...

Radní Prahy 1 schválili novelu svého jednacího řádu

12. března 2023 v 18:56

Rada městské části Praha 1 v úterý schválila novelu jednacího řádu, která podle radních posílí informovanost veřejnosti i transparentnost jednání radních.

Radní pro dopravu městských částí Praha 1 až 10 jednali společně

9. března 2023 ve 21:50

Na radnici Prahy 2 proběhlo v úterý 7. března dopoledne společné jednání zástupců deseti městských částí a magistrátu na téma dopravy. Za hostitele se jednání zúčastnil místostarosta Jan Korseska (ODS), Michal Zuna a radní pro oblast dopravy Tomáš Halva (oba TOP 09). Za metropoli se zúčastnil...

Další články
Nahoru