Dnes Pátek - zatazeno 16°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 16°C
Pátek 30. 9. 2022
Svátek má Jeroným
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Schillerová vzkázala veřejnosti: Budu na vás mít víc času, ale v opozici nezvolním. Proč?
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová. Zdroj foto: Média centrum / Úřad vlády ČR

Schillerová vzkázala veřejnosti: Budu na vás mít víc času, ale v opozici nezvolním. Proč?

Jak dlouho bude ještě Alena Schillerová místopředsedkyní vlády a ministryní financí? To se s ohledem na kroky Miloše Zemana a Petra Fialy teprve uvidí. Nicméně politička ANO sociální sítě plní vzkazy, ze který je patrné, že hodlá být nadále hodně vidět a slyšet. K radosti i nelibosti těch, kteří pod jejími příspěvky diskutují.

Dnes jsou to přesně čtyři roky, co se náměstkyně ministra financí Alena Schillerová posunula o stupeň výš a byla jmenovaná ministryní. Nahradila Ivana Pilného, který postupně vypadl ze skupiny oblíbenců Andreje Babiše, ke kterému měla Schillerová už z dob působení na moravském finančním úřadu blízko.

To se ostatně potvrdilo i během jejího působení na ministerském postu. Nebo si snad pamatujete na situaci, kdy by, byť jen mírně, Babišovi oponovala?

S takovým postojem nebyla ve vládě zdaleka sama, ale pokud by se měl přeci jen tvořit žebříček loajality k premiérovi, Schillerová by byla první. Nebo maximálně druhá v těsném závěsu za ministrem průmyslu a obchodu a ministrem dopravy Karlem Havlíčkem.

Při příležitosti čtyřletého nástupu do čela ministerstva se Alena Schillerová dojala. „Jako by to bylo včera. Čtyři roky od chvíle, kdy jsem se začala rvát za Česko v dresu ministryně financí,“ ohodnotila svůj pracovní přístup ministryně.

„A i když mě teď čekají nové výzvy v opozici, rozhodně nezvolním ani nepolevím. A těším se na to, že budu mít třeba i více času na setkávání s vámi. Protože každé takové setkání vždy znamená nové nápady a nekonečnou porci inspirace,“ vzkázala lidem.

Zároveň jim připomenula, co dobré pro ně dělá. „Prominula jsem jednadvacetiprocentní DPH za dodání elektřiny a zemního plynu v listopadu a prosinci, a jak se teď v praxi ukazuje, bylo to smysluplné rozhodnutí. S Bruselem vyjednávám výjimku v podobě nulové DPH na celý příští rok a je to na dobré cestě. Vedle toho jsme připravili zákony, které by lidem od příštího roku ušetřily na energiích další tisíce. Budeme je projednávat už ve středu 15. prosince na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny, tak držte palce, ať je pětikoalice zase nesmete ze stolu,“ dodala.

Na facebookovém profilu Schillerové se čile diskutuje o jejích postojích. Bylo by zbytečné je přepisovat, jak už to u politiků bývá, jsou vyjádření diskutujících pozitivní i negativní. Obdivná, pochvalná, kritická i nenávistná. Postoje Schillerové lidi budí ke všem typům reakcí. Snad za všechny si připomeňme dvě, které jsou odlišné jako den a noc.

„Za ty čtyři roky Vám děkuji, doufám., že jste brzo zpět,“ vzkázal Schillerové Stanislav Riška. „Žádná minulá vláda nás nedovedla k takovému průšvihu! Až Aleně se podařilo nemožné,“ napsala Eva Dolenová.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru