Dnes Pátek - zatazeno 4°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 6°C
Pátek 28. 1. 2022
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Schillerová se pustila do Stanjury: Nemáte plán, střílíte od boku. Ještě v březnu se budeme divit
Zbyněk Stanjura možná bude ministrem financí. Zdroj foto: ODS

Schillerová se pustila do Stanjury: Nemáte plán, střílíte od boku. Ještě v březnu se budeme divit

Vicepremiérka a ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová pravděpodobně skončí v opozici. Adeptem vznikající koalice na nového šéfa resortu financí je místopředseda ODS a poslanec Zbyněk Stanjura. Schillerová si ho vybrala jako hlavní terč své povolební kritiky.

Politik a politička s diametrálně odlišnými pohledy na svět měli možnost diskutovat v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

„Nestačila jsem se divit. Pan Stanjura přiznal, že předvolební hesla pětikoalice o ušetřených miliardách a čísla, která neustále mění, střílí od boku. Oni nemají žádný schůdný plán a žádné relevantní podklady pro svá tvrzení a sliby,“ uvedla Schillerová. 

„Teprve vše budou propočítávat a hledat každou miliardu. Samozřejmě na úkor investic a lidí. Výsledek tohoto amatérismu: rozpočtové provizorium do konce března, s ním zmrazení platu státních zaměstnanců a omezení investic,“ pokračovala.

Podle Stanjury je nutné šetřit, ale nejdříve na státních výdajích. Proto je potřeba připravit nový návrh rozpočtu na příští rok. „Jedním z prvních úkolů vlády bude představit Poslanecké sněmovně nový rozpočet. Ten s deficitem 376 miliard totiž rozhodně nepodpoříme. Výdaje státu chceme snížit o zhruba 80 miliard. Stát musí šetřit na sobě, ne na lidech,“ vzkázal Schillerové. 

Podle něj je potřeba ke státním financím přistupovat s maximální pokorou. „Jsou to totiž peníze, které přišly od daňových poplatníků. Proto je velice mylná představa, že lidé jsou ,zaměstnanci´ státu, jak k tomu přistupovala současná vláda. Podle nás to má být přesně naopak, stát tady má být pro lidi,“ rýpnul si Stanjura.


Autor: Karel Netolický

Radní Zábranský: Praha se při zrušení stanovišť pro koňské povozy inspirovala v zahraničí

Včera v 17:53

„Pražští radní na konci loňského roku rozhodli o zrušení stanovišť pro koňské povozy na Staroměstském náměstí a ve Stromovce, a to od roku 2023. Praha se v této věci inspirovala u jiných zahraničních měst, jako je Paříž, Londýn, Oxford, Barcelona, Řím, Montreal či Chicago. Koňské povozy sice...

Prokop: Zastupitelé ANO prosadili diskusi s odborníky a chovateli koní na program zastupitelstva

Včera v 15:27

Podle zastupitelů hnutí ANO je nedávný zákaz provozu koňských spřežení v centru města velmi sporný, protože radní rozhodli pouze na základě pohledu jedné ze stran a nevyslechli si argumenty protistrany, pro kterou hovoří například pravidelné kontroly veterinární správy. V tiskovém prohlášení...

Náměstek Hlubuček: Trolejbusy snižujeme emise v MHD a naplňujeme tak Klimatický plán Prahy

15. ledna 2022 v 15:59

Do Prahy se po více než půl století vrací trolejbusy, které na některých trasách nahradí autobusy s dieselovým pohonem. Podle náměstka primátora pro oblast životního prostředí, infrastruktury, technické vybavenosti a bezpečnosti Petra Hlubučka (STAN) jde o další z projektů na poli udržitelné...

Vedení Prahy 13 kritizuje zdražení svozu odpadu na sídlištích, obává se vzniku černých skládek

4. ledna 2022 v 16:55

Většině obyvatel hlavního města se od začátku letošního roku zvýšily ceny za svoz odpadu. Pražští zastupitelé totiž před Vánoci schválili vyhlášku s novým výpočtem cen, který je nutný kvůli novele odpadového zákona. Ceny se zvýšily nejvíce v případě velkých kontejnerů na sídlištích, kde to je...

Další články
Nahoru