dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Sbohem dieto, sezóna pražských masopustů začíná. Kam vyrazit?
Ilustrační foto: archiv Praha 3

Sbohem dieto, sezóna pražských masopustů začíná. Kam vyrazit?

Pokud ještě nemáte program na zítřek, vyrazte na některý z masopustů. Čeká vás zajímavý program i spousta dobrého jídla. Jeden se koná v Karlíně, další ve Kbelích a masopustní veselí se uskuteční také za severním okrajem Prahy v Roztokách, respektive Úněticích. Ještě dnes stihnete masopust v libušské tržnici Sapa.

Víte o dalším masopustu?

Pokud víte o nějakém dalším chystaném masopustu na území Prahy nebo v jejím okolí, napište nám na e-mail redakce@prazskypatriot.cz a o akci rádi napíšeme.

Kbelský masopust

Masopust na téma křtiny začíná v Centrálním parku Kbely v sobotu 15. února ve 13 hodin.

Program:
13:00 – 13:30 Zahájení masopustu – hraný vstup „Čápi letí, nesou děti!„
13:30 – 14:00 Soutěž o nejlepší buchtu
14:00 – 14:30 Hraný vstup „Jak to chodí u nás doma“
14:30 – 15:00 Loutková pohádka Divadla z půdy
15:00 – 15:30 Hraný vstup „Kbelský Honza Masopust“
15:30 – 15:45 Volba nejlepší masky – krále a královny masopustu v dospělé a dětské kategorii, vyhlášení nejlepší masopustní skupiny a masopustního povozu
15:45 – 16:00 Předání klíče a slavnostní zahájení průvodu
16:20 – 16:40 u KRC CoByDup – hraný vstup „Vítání občánků"
17:00 v CP ukončení průvodu – hraný vstup „Setnutí kobyly“

Návštěvníci zažijí Staročeský jarmark s domácí zabijačkou pana Černého, koláči, perníky a dalšími dobrotami. K poslechu a reji zahraje kapela MOTOVIDLO a další muzikanti. Bude probíhat prodej výrobků z chráněných dílen.

Masopust v Roztokách a Úněticích

O masopustním veselí v Roztokách a Úněticích si PŘEČTĚTE ZDE.

Karlínský masopust

Návštěvníci se mohou těšit na velkolepý maškarní průvod s povozem a na koncert The Tap Tap, kapely tělesně postižených studentů a absolventů škol pražského Jedličkova ústavu. Na Karlínském náměstí proběhnou farmářské trhy, bude zde divadlo a maškarní pro děti a další.

Kdy: sobota 15. února 2014 od 13 hodin. Masopustní karneval začne v 15 hodin.
Kde: Karlínské náměstí, Praha 8 – Karlín

Masopust v Sapě

Festival asijského lunárního roku a staročeského masopustu se uskuteční v pátek 14. února od 17 do 21 hodin v sále restaurace Dong Do v areálu libušského obchodního centra Sapa. V průběhu festivalu proběhne finále Multikulturní soutěže talentů 2013. Vstup na tuto akci i další masopusty je zdarma.

Minulý týden se uskutečnil masopust v Letňanech. V úterý 18. února začínají na  Tylově náměstí Vinohradské masopustní trhy, které potrvají do 14. března. Zájemci si budou moci koupit v některém ze 22 stánků gastronomické speciality a delikatesy, drobné umělecké a dárkové předměty, přírodní kosmetiku, ovčí a beraní kožešiny či výrobky ze dřeva i z proutí.

Tradiční Malostranské masopustní veselí se uskuteční v sobotu 1. března. Druhý březnový víkend lze vyrazit i na Žižkovský masopust.


Další články
Nahoru