dnes
Pátek - skorojasno
27°C
zítra
Sobota - zatazeno
30°C
pozítří
Neděle - skorojasno
28°C
Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop
Celkem tři pytle víček od PET lahví sesbírané zaměstnanci a návštěvníky jednotlivých poboček pražské hygieny a předané MČ Praha 8 na začátku listopadu. Foto: HSHMP

Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) pokračuje v charitativní spolupráci s městskou částí Praha 8. Zaměstnanci a návštěvníci pracovišť HSHMP se zapojili k charitativní sbírce plastových víček od PET lahví. 

První část výtěžku pomohla třináctileté Áje získat polohovací postel. Ta ji vzhledem k diagnostikované mozkové obrně s velmi vážnou poruchou hybnosti nutně potřebovala. Dřevěné polohovací lůžko a pěnová antidekubitní matrace za 36 220 korun byly malé Áje zakoupeny 26. října.

Další část sbírky se zaměřuje k podpoře koupě dětského cystoskopu pro urologická vyšetření nejmenších pacientů v rámci oddělení dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce.

Na koupi nutného vybavení pro dětskou urologii, za účelem vyšetření močového měchýře a ledvin dětským pacientům pomocí cystoskopu, potřebuje nemocnice získat částku 346 197 korun. Původní vybavení je již velmi zastaralé, pořízeno bylo v roce 1984.

Přispět na nový dětský cystoskop v Nemocnici Na Bulovce lze těmito způsoby:

1/ Finančním příspěvkem na bankovní účet Nemocnice Na Bulovce. Číslo účtu je 123–16231081/0710. Variabilní symbol 16213810. Účet je veden u České národní banky.

2/ Sběrem PET víček, která lze odevzdat v podatelnách HSHMP (podatelny poboček najdete zde:

http://hygpraha.cz/obsah/kontakty33_1.html), v prostorách Úřadu městské části Praha 8 (Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v Kulturním domě Krakov.

„Velmi si vážím a oceňuji vřelý přístup nejen našich zaměstnanců, ale i návštěvníků našich jednotlivých poboček, kteří se do sbírky aktivně zapojili. Jsem potěšen tím, že je mezi námi stále ještě dost těch lidí, kteří jsou ochotní pomáhat dobré věci," říká Jan Jarolímek, šéf pražské hygieny.


Připomínky k Metropolitnímu plánu mohou lidé zasílat už jen týden

Včera v 17:19

Čas pro zasílání připomínek k Metropolitnímu plánu se krátí. Obyvatelé České republiky a městské části Prahy mají na jejich odeslání už jen sedm pracovních dní. Právě v posledním týdnu ale obvykle dochází k největšímu nárůstu doručovaných připomínek. Za první tři týdny se jich na pražském...

Zvýšení průtočnosti v úseku Vltavy na Maninách

18. července 2018 v 09:55

Rada Prahy včera vybrala nejvhodnějšího uchazeče o zakázku na zvýšení průtočnosti Vltavy na Maninách v rámci protipovodňových opatření na ochranu hl. m. Prahy. Stala se jím společnost Aquatest, a. s. s nabídkovou cenou 7 870 048,06 korun bez DPH.

Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce Prahy

18. července 2018 v 09:37

Hlavní město má od včerejška Akční plán pro implementaci Územní energetické koncepce hl. m. Prahy na období 2018–2022. Jde o dokument, který pro uvedené období definuje priority, opatření a projekty, které povedou k zajištění hospodárného nakládání s energií v souladu s udržitelným...

Nadační fond Kapka naděje dostane dotaci

18. července 2018 v 09:10

V rámci akce „Koně pomáhají 2018“ hlavní město Praha poskytne jednorázovou investiční dotaci ve výši 100 tisíc korun Nadačnímu fondu Kapka naděje. 

Další články
Nahoru