dnes
Sobota - jasno
21°C
zítra
Neděle - jasno
20°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
19°C
Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop
Celkem tři pytle víček od PET lahví sesbírané zaměstnanci a návštěvníky jednotlivých poboček pražské hygieny a předané MČ Praha 8 na začátku listopadu. Foto: HSHMP

Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) pokračuje v charitativní spolupráci s městskou částí Praha 8. Zaměstnanci a návštěvníci pracovišť HSHMP se zapojili k charitativní sbírce plastových víček od PET lahví. 

První část výtěžku pomohla třináctileté Áje získat polohovací postel. Ta ji vzhledem k diagnostikované mozkové obrně s velmi vážnou poruchou hybnosti nutně potřebovala. Dřevěné polohovací lůžko a pěnová antidekubitní matrace za 36 220 korun byly malé Áje zakoupeny 26. října.

Další část sbírky se zaměřuje k podpoře koupě dětského cystoskopu pro urologická vyšetření nejmenších pacientů v rámci oddělení dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce.

Na koupi nutného vybavení pro dětskou urologii, za účelem vyšetření močového měchýře a ledvin dětským pacientům pomocí cystoskopu, potřebuje nemocnice získat částku 346 197 korun. Původní vybavení je již velmi zastaralé, pořízeno bylo v roce 1984.

Přispět na nový dětský cystoskop v Nemocnici Na Bulovce lze těmito způsoby:

1/ Finančním příspěvkem na bankovní účet Nemocnice Na Bulovce. Číslo účtu je 123–16231081/0710. Variabilní symbol 16213810. Účet je veden u České národní banky.

2/ Sběrem PET víček, která lze odevzdat v podatelnách HSHMP (podatelny poboček najdete zde:

http://hygpraha.cz/obsah/kontakty33_1.html), v prostorách Úřadu městské části Praha 8 (Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v Kulturním domě Krakov.

„Velmi si vážím a oceňuji vřelý přístup nejen našich zaměstnanců, ale i návštěvníků našich jednotlivých poboček, kteří se do sbírky aktivně zapojili. Jsem potěšen tím, že je mezi námi stále ještě dost těch lidí, kteří jsou ochotní pomáhat dobré věci," říká Jan Jarolímek, šéf pražské hygieny.


Praha 15: Občané se poprvé mohou zapojit do participativního rozpočtu

16. dubna 2019 v 07:24

Radnice patnácté městské části včera odstartovala první ročník participativního rozpočtování. Poprvé v historii tak budou občané sami navrhovat a svým hlasováním podporovat projekty, které radnice v letošním roce zrealizuje.

Další články
Nahoru