dnes
Středa - zatazeno
30°C
zítra
Čtvrtek - jasno
30°C
pozítří
Pátek - zatazeno
28°C
Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop
Celkem tři pytle víček od PET lahví sesbírané zaměstnanci a návštěvníky jednotlivých poboček pražské hygieny a předané MČ Praha 8 na začátku listopadu. Foto: HSHMP

Sbírka víček od lahví pomohla dívce s mozkovou obrnou, další peníze půjdou na dětský cystoskop

Hygienická stanice hlavního města Prahy (HSHMP) pokračuje v charitativní spolupráci s městskou částí Praha 8. Zaměstnanci a návštěvníci pracovišť HSHMP se zapojili k charitativní sbírce plastových víček od PET lahví. 

První část výtěžku pomohla třináctileté Áje získat polohovací postel. Ta ji vzhledem k diagnostikované mozkové obrně s velmi vážnou poruchou hybnosti nutně potřebovala. Dřevěné polohovací lůžko a pěnová antidekubitní matrace za 36 220 korun byly malé Áje zakoupeny 26. října.

Další část sbírky se zaměřuje k podpoře koupě dětského cystoskopu pro urologická vyšetření nejmenších pacientů v rámci oddělení dětské chirurgie Nemocnice Na Bulovce.

Na koupi nutného vybavení pro dětskou urologii, za účelem vyšetření močového měchýře a ledvin dětským pacientům pomocí cystoskopu, potřebuje nemocnice získat částku 346 197 korun. Původní vybavení je již velmi zastaralé, pořízeno bylo v roce 1984.

Přispět na nový dětský cystoskop v Nemocnici Na Bulovce lze těmito způsoby:

1/ Finančním příspěvkem na bankovní účet Nemocnice Na Bulovce. Číslo účtu je 123–16231081/0710. Variabilní symbol 16213810. Účet je veden u České národní banky.

2/ Sběrem PET víček, která lze odevzdat v podatelnách HSHMP (podatelny poboček najdete zde:

http://hygpraha.cz/obsah/kontakty33_1.html), v prostorách Úřadu městské části Praha 8 (Bílý dům, U Meteoru 6) nebo v Kulturním domě Krakov.

„Velmi si vážím a oceňuji vřelý přístup nejen našich zaměstnanců, ale i návštěvníků našich jednotlivých poboček, kteří se do sbírky aktivně zapojili. Jsem potěšen tím, že je mezi námi stále ještě dost těch lidí, kteří jsou ochotní pomáhat dobré věci," říká Jan Jarolímek, šéf pražské hygieny.


Radní Radek Lacko podpořil Národní laktační centrum

Včera v 18:17

Význam výživy v prvních 1000 dnech života byl název konference, která se dnes konala v prostorách Nové radnice Magistrátu hl. m. Prahy. Za hlavní město se jí účastnil radní pro oblast zdravotnictví Radek Lacko.

Hasiči, občané a hosté si připomněli 11. září

16. září 2018 ve 22:38

Sedmnáct let uplynulo ode dne, kdy teroristé zaútočili na Spojené státy americké. Katastrofa sledovaná celým světem si vyžádala 2997 obětí a mezi nimi 343 hasičů z dvou set newyorských jednotek. Jejich památku si stejně jako každý rok připomněli občané Prahy 1, její návštěvníci i zástupci...

Další články
Nahoru