dnes
Sobota - mlha
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
26°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
27°C
Koronavirus

Sbírka roušek pro popeláře a metaře má úspěch

Kvůli nedostatku roušek se společnost Pražské služby obrátila na své zaměstnance i na Pražany s žádostí o pomoc při shánění roušek pro popeláře a metaře.

Příspěvek s výzvou #RouškaProPopeláře a #RouškaProMetaře byl bezmála 340krát sdílen na Facebooku. Lidé poslali bezmála dva tisíce roušek a desítky povzbudivých dopisů. „Na centrálu dorazily i domácí štrúdly pro naše lidi pracující v terénu,“ řekl mluvčí společnosti Radim Mana.

„Všem našim zaměstnancům patří veliké poděkování za jejich každodenní náročnou práci a nasazení navzdory extrémně složité situaci způsobené pandemií koronaviru. Díky nim probíhá svoz odpadu a úklid bez omezení, což je, zejména v této době, enormně důležité,“ uvedl generální ředitel Pražských služeb Patrik Roman.

„Vlna pomoci a solidarity nás nesmírně mile překvapila a potěšila, velice za ni děkujeme a vážíme si jí,“ dodal.

Roušky pro potřebné se sbírají na Mariánském náměstí 
 

Český červený kříž ve spolupráci s magistrátem otevřel stan, kam mohou lidé denně mezi 9. a 18. hodinou nosit ušité roušky ze stoprocentní bavlny a s všitou kapsičkou určenou pro filtr.  Převzaté roušky jsou následně sterilizovány, zabaleny a distribuovány potřebným.

„Mám ohromnou radost z toho, kolik lidí se rozhodlo pomoci pracovníkům Pražských služeb. Vaše roušky nyní pomohou potřebným v domovech pro seniory, léčebnách a zdravotnických zařízeních,“ sdělil náměstek primátora Petr Hlubuček.


Na radnici Prahy 2 s roušku

5. srpna 2020 v 09:53

Povinná ochrana úst a nosu zůstává ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Další články
Nahoru