dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Pražská politika

Sbírka radnice pomohla mladým lidem ze sociálně znevýhodněného prostředí

Radnice Prahy 1 vyhlásila už druhou sbírku oblečení, módních doplňků a dalšího zboží vhodného k prodeji v dobročinném obchodě Restart Shop. Zapojili se do ní zaměstnanci Úřadu MČ Praha 1 i příchozí občané.  

„Po úspěchu první sbírky, po zdárném rozjezdu Restart Shopu a i díky zájmu našich zaměstnanců jsme se rozhodli uspořádat už druhou sbírku ve prospěch tohoto dobročinného obchodu,“ vysvětlila iniciátorka sbírky a radní Prahy 1 pro sociální oblast a protidrogovou problematiku Šárka Chládková Táborská (ČSSD) a dodala: „Výtěžek z prodeje darovaných věcí bude určen na podporu služeb zaměřených na mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí.“

Na ty je také dobročinný obchod Restart Shop zaměřen. Zejména pak na ty mladé lidi, kteří nemohou najít práci a kterým nabízí první zaměstnání.

„Restart Shop nyní zaměstnává dva mladé lidi, z nichž jedna dívka končí, protože si i díky praxi v našem obchodě našla ´opravdové´ zaměstnání. Budeme proto ze zájemců vybírat dalšího mladého člověka, který u nás získá práci a tolik důležité návyky,“ prozradil Jakub Šlajs, manažer projektu z České asociace streetwork.

Oblečení, módní doplňky, nádobí, příbory, hračky a další věci darované zaměstnanci radnice a občany tak pomohou mladým lidem, kteří neměli v první části svého života tolik štěstí jako většina jejich vrstevníků.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru