Dnes Čtvrtek - jasno 25°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 21. 9. 2023
Svátek má Matouš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Sbírka pro zvířata v útulcích letos na náměstí Míru tolik netáhne, potrvá ještě pár dní
Pes v útulku. Foto: Jan Puci

Sbírka pro zvířata v útulcích letos na náměstí Míru tolik netáhne, potrvá ještě pár dní

Od posledního listopadového úterý stojí na vinohradském náměstí Míru oranžový sběrný kontejner. Praha 2 se totiž letos už popáté v řadě připojila ke světovému svátku dárcovství, známému jako Giving Tuesday. Lidé mohou ještě pár dní do nepřehlédnutelné nádoby vhazovat krmivo, hračky a dalších potřeby pro zvířecí útulky.  

Zatímco předloni dárci během necelých tří týdnů zaplnili kontejner sedmkrát a loni dokonce devětkrát, letos je zájem slabší. Druhá městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Věci v kontejneru přibývají pomalu. „Bohužel, pravděpodobně i vzhledem k současné nelehké ekonomické situaci, je oproti předchozím rokům letošní ročník slabší. Darů je pomálu. A to zvláště v případě věcí pro opuštěné kočky,“ uvedl úřad.

Do kontejneru mohou lidé vhazovat granule, konzervy, pamlsky, pelíšky, kloubní výživu, misky, podestýlky pro kočky, tablety na odčervení, obojky, hračky a další věci. Pracovníci útulků prosí, aby darované věci byly nové, nikoli použité. Je to z důvodu ochrany zdraví zvířat.

Zástupci radnice dárky rozvezou v neděli 18. prosince do psích útulků v Libni, Lysé nad Labem a do kočičího útulku v Bohnicích.


Autor: Jan Puci

Vinobraní na Máchalce 2023

Dnes v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Den stromů u Stodůleckého rybníka

Dnes v 11:25

Tradiční Den stromů v Centrálním parku u Stodůleckého rybníka se koná ve čtvrtek 5. října od 9 do 14 hodin.

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 39. týden

Dnes v 11:12

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 14: Kurzy sebeobrany zdarma

Dnes v 07:33

V rámci programu prevence kriminality pořádá radnice Prahy 14 kurzy sebeobrany zdarma.

Setkání: Stromy u tramvajové trati na Dědinu

Dnes v 07:15

Stavba tramvajové tratě na Dědinu jde do finále a před zahájením provozu se bude Technická správa komunikací věnovat stávajícím dřevinám – potřebnému ošetření, pěstebním opatřením a výsadbě nových dřevin v případě kácení.

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

Včera ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Vzpomínky na Maďarsko v Maňáně

Včera v 15:50

Poslední akcí letošního ročníku tradiční kampaně Prahy 14 Setkání kultur bude cestopisná beseda v kavárně Maňána na Černém Mostě.

Další články
Nahoru