Dnes Sobota - obcasny-dest 12°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 8°C
Sobota 1. 4. 2023
Svátek má Hugo
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Sbírka pro Ukrajinu v Pirátském centru

Minimálně do konce března může veřejnost přispět do sbírky výpočetní techniky pro uprchlíky z Ukrajiny sužované ruskou agresí. Pro notebooky i stolní počítače a jejich příslušenství zřídil Nadační fond humanitární pomoci sběrné místo v sídle Pirátské strany Na Moráni.

„Nadační fond humanitární pomoci oslovil pražské Piráty, zda by Pirátské centrum bylo ochotné poskytnout své prostory ke zřízení sběrného místa. Rádi touto formou věci pomůžeme. Pokud bude třeba, sběr počítačů prodloužíme. Poté zajistí fond ve spolupráci s Potravinovou bankou jejich rozdělení potřebným uprchlíkům. Co vím, Potravinová banka nyní poptává 50 zařízení, které poskytne uprchlíkům. Doufám, že se nám podaří vybrat alespoň polovinu,” říká Daniel Mazur, předseda pražských Pirátů.

Potřeba jsou především notebooky, dobře poslouží ale i funkční stolní počítače s monitory, klávesnicí a myší. Darované přístroje by pro snadnější předání neměly být zaheslované.

Veřejnost je může do pražského Pirátského centra Na Moráni 360/3, Praha 2 nosit vždy od pondělí do čtvrtka mezi 9. a 18. hodinou. Sbírka potrvá minimálně do 31. března. V případě potřeby je možné kontaktovat koordinátora Davida Raušera na tel. čísle +420 770 114 940 nebo e-mailu david.rauser@pirati.cz.


Autor: TZ, red

Dohoda Prahy 2 s provozovateli zavádí pravidla pro bikesharing na území městské části

30. března 2023 ve 23:04

Zástupci městské části Praha 2 a bikesharingových společností společně podepsali Dohodu o provozu bikesharingu na území Prahy 2, která zavádí jasná pravidla jeho provozování v této městské části. Svým podpisem se zástupci společností zavázali k jejich dodržování. Informovala o tom v tiskové zprávě...

Praha 6: Setkání s občany Břevnova

28. března 2023 ve 22:47

Témata, která vás zajímají, můžete probrat se zástupci radnice Prahy 6 před Galerií Kuzebauch, na rohu ulic Dvořeckého a Říčanova.

Další články
Nahoru