Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 16°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Sbírka pro Ukrajinu v Pirátském centru

Minimálně do konce března může veřejnost přispět do sbírky výpočetní techniky pro uprchlíky z Ukrajiny sužované ruskou agresí. Pro notebooky i stolní počítače a jejich příslušenství zřídil Nadační fond humanitární pomoci sběrné místo v sídle Pirátské strany Na Moráni.

„Nadační fond humanitární pomoci oslovil pražské Piráty, zda by Pirátské centrum bylo ochotné poskytnout své prostory ke zřízení sběrného místa. Rádi touto formou věci pomůžeme. Pokud bude třeba, sběr počítačů prodloužíme. Poté zajistí fond ve spolupráci s Potravinovou bankou jejich rozdělení potřebným uprchlíkům. Co vím, Potravinová banka nyní poptává 50 zařízení, které poskytne uprchlíkům. Doufám, že se nám podaří vybrat alespoň polovinu,” říká Daniel Mazur, předseda pražských Pirátů.

Potřeba jsou především notebooky, dobře poslouží ale i funkční stolní počítače s monitory, klávesnicí a myší. Darované přístroje by pro snadnější předání neměly být zaheslované.

Veřejnost je může do pražského Pirátského centra Na Moráni 360/3, Praha 2 nosit vždy od pondělí do čtvrtka mezi 9. a 18. hodinou. Sbírka potrvá minimálně do 31. března. V případě potřeby je možné kontaktovat koordinátora Davida Raušera na tel. čísle +420 770 114 940 nebo e-mailu david.rauser@pirati.cz.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru