Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Sbírka pro Ukrajinu v Pirátském centru

Minimálně do konce března může veřejnost přispět do sbírky výpočetní techniky pro uprchlíky z Ukrajiny sužované ruskou agresí. Pro notebooky i stolní počítače a jejich příslušenství zřídil Nadační fond humanitární pomoci sběrné místo v sídle Pirátské strany Na Moráni.

„Nadační fond humanitární pomoci oslovil pražské Piráty, zda by Pirátské centrum bylo ochotné poskytnout své prostory ke zřízení sběrného místa. Rádi touto formou věci pomůžeme. Pokud bude třeba, sběr počítačů prodloužíme. Poté zajistí fond ve spolupráci s Potravinovou bankou jejich rozdělení potřebným uprchlíkům. Co vím, Potravinová banka nyní poptává 50 zařízení, které poskytne uprchlíkům. Doufám, že se nám podaří vybrat alespoň polovinu,” říká Daniel Mazur, předseda pražských Pirátů.

Potřeba jsou především notebooky, dobře poslouží ale i funkční stolní počítače s monitory, klávesnicí a myší. Darované přístroje by pro snadnější předání neměly být zaheslované.

Veřejnost je může do pražského Pirátského centra Na Moráni 360/3, Praha 2 nosit vždy od pondělí do čtvrtka mezi 9. a 18. hodinou. Sbírka potrvá minimálně do 31. března. V případě potřeby je možné kontaktovat koordinátora Davida Raušera na tel. čísle +420 770 114 940 nebo e-mailu david.rauser@pirati.cz.


Autor: TZ, red

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru