dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Povodně 2013

Sbírka Prahy 5 pro poškozené povodněmi

Ve spolupráci s Českým Červeným křížem vznikla na území městské části Praha 5 sbírka materiální pomoci pro poškozené povodněmi. Potřebné prostory poskytlo ve spolupráci s radnicí páté městské části Infocentrum Prahy 5 na adrese Šefánikova ulice 30 na Smíchově. Počínaje dnešním dnem až do 16. června 2013 bude otevřeno ve všední den od 9:00 do 20:00 a o víkendu od 9:00 do 18:00.

V souvislosti s aktuální povodňovou a po povodňovou situací sbíráme:

Dezinfekční a čisticí prostředky, hygienické potřeby, prací prostředky, rukavice, pláštěnky, holínky, kbelíky, košťata, hadry a také instantní polévky a konzervy s jídlem.

„Děkujeme za jakoukoli pomoc. Lidé, které povodeň postihla, ji budou potřebovat," řekl ředitel infocentra Miloslav Mrštík.

Lidé z ostatních regionů mohou veškerý potřebný materiál směřovat k jednotlivým oblastním spolkům Červeného kříže. Jejich seznam je k dispozici na www.cervenykriz.eu. Veškeré aktuální info lze najít také na na www.cckpraha1.cz.


Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Další články
Nahoru