dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Sbírka oblečení pro Forewear. Pět pytlů oblečení darovali zaměstnanci Veolia
Zaměstnanci Veolia darovali celkem pět pytlů oblečení. Foto: archiv

Sbírka oblečení pro Forewear. Pět pytlů oblečení darovali zaměstnanci Veolia

Nadační fond Veolia v březnu zorganizoval pětidenní dobročinnou sbírku oblečení zaměstnanců Veolia, aby podpořil společensky prospěšný a ekologický projekt Forewear, jehož cílem je chránit přírodu a dávat práci znevýhodněným lidem.

Projekt Forewear, výherce mezinárodní soutěže Social Impact Award 2013, přišel s originálním nápadem jak smysluplně zužitkovat staré nepotřebné oblečení a z recyklovaného materiálu vyrobit v chráněných dílnách krásné i praktické funkčně-designové výrobky (obaly na mobily, tablety, zápisníky atd.).

Forewear pořádá sbírky oblečení především ve firmách, kterým své výrobky zároveň nabízí, a to s personalizovaným potiskem na míru dle firemních barev a motivů.

projekt-forewear-1-nahled Celý proces začíná sbírkou oblečení, kterou organizuje firma. Vybrané oblečení se roztřídí na nositelné pěkné kousky, které se prodávají v charitativním obchůdku Koloběh (obchůdek Borůvka Praha o.p.s.).  Výtěžek z prodeje je určen k podpoře pracovních míst v obchůdku a tréninkového pracoviště klientů Jedličkova ústavu, např. Ta Kavárna na Vyšehradě. Oblečení, které se neprodá, využívají sestry boromejky a Azylový dům Sv. Terezie.

Ze zbylé části nenositelného oblečení zprocesováním na vlákna vznikne netkaná recyklovaná textilie, ze které švadlenky v chráněné dílně Fokus Vysočina v Chotěboři ušijí výrobky Forewear.

Všechno vybrané oblečení se zužitkuje a použije na dobrou věc. Forewear díky této recyklaci chrání přírodu a pomáhá potřebným.

projekt-forewear-2-nahled Nadační fond Veolia se připojil k těm, které tento společensky prospěšný projekt zaujal a podpořil jej. Zaměstnanci Veolia k tomuto účelu darovali celkem pět pytlů oblečení.

 

„Oceňuji propracovanost a myšlenku tohoto projektu a zároveň jsem překvapena, jaké krásné výrobky mohou vzniknout ze starého oblečení,“ komentuje projekt zaměstnankyně Veolia, která se sbírky zúčastnila.

Výrobky si můžete prohlédnout a zakoupit na e-shopu http://forewear.cz/eshop/


Další články
Nahoru