dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Sběrová soutěž Praha plná počítačů: vítězná městská část se zapíše do České knihy rekordů
Ilustrační foto: Leif K-Brooks / Wikimedia Commons

Sběrová soutěž Praha plná počítačů: vítězná městská část se zapíše do České knihy rekordů

Počítač nebo notebook má dnes doma snad každý, leckdo skladuje i ty staré. Nezisková organizace ASEKOL ve spolupráci s hl. m. Prahou uspořádá sběrovou soutěž starých počítačů pro všech 57 městských částí s názvem Praha plná počítačů.

Akce bude na všech sběrných dvorech hl. m. Prahy zahájena 1. dubna v 9 hodin a ukončena 3. dubna 2014 v 15 hodin.

Podle průzkumu neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem vyřazených elektrozařízení, se v českých domácnostech nachází téměř 500 tisíc nepoužívaných počítačů či notebooků.

„Vysloužilé přístroje chceme recyklovat, díky recyklaci se dá znovu využít až 80 % materiálů. Proto jsme ve spolupráci s agenturou Dobrý den a za podpory hl. m. Prahy vyhlásili soutěž „Praha plná počítačů aneb Pokus o vytvoření rekordu sběru vysloužilých počítačů na území Prahy,“ vysvětluje Kristina Mikulová, manažerka komunikace společnosti ASEKOL.

Sběr bude probíhat ve dnech 1. až 3. dubna, do soutěže se může zapojit všech 57 pražských městských částí a také organizace zřízené hl. m. Praha. Občané i právnické subjekty mohou v tyto dny odevzdávat na sběrných dvorech hl. m. Prahy své staré počítače i notebooky v jakémkoliv počtu.

Každé městské části je určeno, který sběrný dvůr může využít. Seznam sběrných dvorů a spádových oblastí je uveden níže. Sběr počítačů je možné zajistit i prostřednictvím úřadů MČ Prahy 1 až 57, kdy bude možné počítače na úřadech dočasně shromažďovat a následně je v uvedeném termínu odvézt na určený sběrný dvůr.

Po skončení soutěže bude vyhlášena nejúspěšnější městská část včetně zveřejnění celkového množství vybraných počítačů za každou část i celkově. Výsledek bude zapsán agenturou Dobrý den do České knihy rekordů.

„Cílem soutěže není jen pokusit se vysbírat co největší množství starých počítačů, ale především upozornit Pražany na smysl a důležitost recyklace elektrospotřebičů a zviditelnit sběrnou síť elektrozařízení, která je v Praze na velmi vysoké úrovni,“ říká Jiří Nouza, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Sběrné dvory hl. m. Prahy pro jednotlivé městské části

sberne-dvory


Týká se to každého: Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Touto nemocí se u nás léčí více 900 tisíc pacientů, jejich počet každý rok narůstá. Hrozí poškození ledvin i očí. Do konce listopadu se lidé po celém Česku mohou nechat zdarma vyšetřit na příznaky, které sami nepoznají

19. listopadu 2017 v 11:37

Preventivní program Zdraví národa nabídne od 20. do 30. listopadu další bezplatné vyšetření krve. V jeho průběhu budou mít zájemci starší 18 let příležitost si na vybraných pracovištích laboratoří synlab czech ověřit, jestli netrpí cukrovkou neboli diabetem 2. typu. S touto nemocí se v České...

Další články
Nahoru