dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Sběr nepotřebného oblečení, na zastávkách MHD budou viset ramínka
Oblečení bude možné donést i na tramvajovou zastávku na Andělu před OC Nový Smíchov. Foto: archiv

Sběr nepotřebného oblečení, na zastávkách MHD budou viset ramínka

Příští týden se na zastávkách MHD Anděl, I. P. Pavlova, Flora, Dejvická a Pankrác uskuteční sběr oblečení, obuvi a textilu, který bude darován Armádě spásy. „Sběr organizují na zastávkách přímo naši zaměstnanci, kteří si od lidí textil převezmou a naloží do našich dodávek. Následně vše předáme Armádě spásy,“ popisuje průběh akce Pavel Slabý, ředitel JCDecaux.

Na vybraných zastávkách na Andělu, I. P. Pavlova, Floře, Dejvické a Pankráci budou ve dnech 25. a 26. srpna, vždy od 7:30 do 17:30, čekat vozy a odpovědní zaměstnanci společnosti. Zastávky budou pokryty ramínky pro pověšení darovaného oblečení, aby byly již z dálky dobře viditelné. Boční sklo bude navíc vybaveno speciálním polepem, kde dárci mohou zanechat svůj podpis.

Sběr se týká dámského a pánského oblečení, obuvi, ložního prádla, polštářů a přikrývek a ručníků. Veškerý darovaný textil by měl být čistý a suchý. „Především v zimě nám pro naše klienty chybí boty, teplé ponožky a obecně zimní oblečení,“ říká ke sbírce Hana Kučerová, provozní vedoucí Centra sociálních služeb B. Bureše, které provozuje Armáda spásy.

sbirka-obleceni-nahled

„Individuální dárci se ale na nás mohou obracet během celého roku, uvítáme například i starší funkční domácí spotřebiče a nábytek,“ dodává.


Další články
Nahoru