dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Saunování na Vltavě s výhledem na Hradčany
Sauna na galerijním parníku (A)Void Floating Gallery. Foto: Jan Puci

Saunování na Vltavě s výhledem na Hradčany

Pokud klesne hladina Vltavy v Praze, během tohoto týdne začne na galeriním parníku kotvícím na Rašínově nábřeží fungovat klasická finská sauna, která umožní výhled na Hradčany.

Studio H3T Architekti, které stojí za projektem Lázně na lodi (www.facebook.com/Laznenalodi), dokončovalo o víkendu instalaci relaxačního prostoru, šatny, sprchy a venkovního vyhřívaného bazénku s teplou vodou.

Galerijní parník (A)Void Floating Gallery se tak zhruba do dubna promění v originální prostor k relaxaci. Podle původních plánů měly být lázně otevřeny již v neděli odpoledne, ale bohužel kvůli stupni povodňové pohotovosti nebylo možné připojit ani elektřinu a pitnou vodu.

Na konci víkendu tak ještě probíhaly poslední přípravy. „Dnes tu děláme takovou punkovou saunu, zkušení provoz. Ochlazování bude prozatím v řece nebo v kádi na palubě,“ sdělovali stavitelé sauny v neděli podvečer.

Vstupné do sauny je stanoveno sto korun na hodinu a půl. V lázních bude možné navštívit finskou saunu se šatnou, sprchou a prostornou odpočívárnou. Pro otužilce je připravena venkovní ochlazovací káď se sprchou a kdo si troufne, bude se moci ochladit přímo ve Vltavě. Lázně budou mít na palubě parníku venkovní bazén s teplou vodou pro odpočinek a relaxaci. 

Studio H3T Architekti realizovalo už v období Vánoc saunu na prostranství u Národního divadla.


Další články
Nahoru